Odkryto nowy wariant koronawirusa. Tym razem to… Deltakron

0
wariant

Nowy wariant ma być połączeniem Delty i Omikrona. Dotychczas odnotowano 25 przypadków zakażeń, głównie wśród osób hospitalizowanych.

Nowy wariant koronawirusa odkryty został na Cyprze. Poinformował o tym profesor nauk biologicznych z laboratorium biotechnologii i wirusologii molekularnej Uniwersytetu Cypryjskiego Leondios Kostrikis.  Ze względu na to, że wariant posiada wspólne podłoże genetyczne Delty z niektórymi wariantami Omikronu, nazwano go Deltakronem.

Kostrikis przekazał, że do tej pory udokumentowano 25 przypadków zakażenia nowym wariantem.

Częstotliwość mutacji była wyższa wśród osób przebywających w szpitalu, co może oznaczać, że istnieje korelacja między Deltakronem a hospitalizacjami” – cytuje profesora dziennik Cyprus Mail.

Naukowiec nie potrafi jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy ten wariant będzie groźniejszy od Delty i Omikrona.

W przyszłości zobaczymy, czy ten szczep jest bardziej patologiczny lub bardziej zaraźliwy i czy wypchnie dominujące obecnie Deltę i Omikrona” – powiedział na antenie telewizji Sigma.

Sekwencje 25 próbek zostały już wysłane do GISAID, czyli międzynarodowej organizacji, która zapewnia otwarty dostęp do danych genomowych wirusów grypy i koronawirusa SARS-CoV-2. Mają zostać udostępnione światowej społeczności naukowej.

Polecamy także:

Poznaliśmy sparingpartnerów Pogoni Szczecin na obozie w Turcji

Miasto chce zlikwidować tor gokartowy. W jego miejscu ma powstać osiedle

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię