Pogoń traci lidera. Podsumowanie 18. kolejki PKO Ekstraklasy

0
PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin nie jest już liderem Ekstraklasy. Drużyna ze Szczecina poległa w poprzedni weekend w Krakowie 1-2 z Wisłą.
źródło: własne

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin nie jest już liderem Ekstraklasy. Drużyna ze Szczecina poległa w poprzedni weekend w Krakowie 1-2 z Wisłą. Porażka kosztowała zawodników Portowców fotel lidera PKO Ekstraklasy, który utrzymywali przez dwie kolejki. Potknięcie Pogoni wykorzystała Legia, która wygrała z Wisłą Płock aż 5-2. Straty do podopiecznych Kosta Runjaicia odrobił także Raków Częstochowa, który wygrał 1-2 na wyjeździe z Zagłębiem Lublin. Pogoń po ostatnich dwóch kolejkach złapała zadyszki. Dobra passa została przerwana przez dwa spotkania, w których piłkarze ze Szczecin zdobyli tylko jeden punkt.

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin nie jest już liderem Ekstraklasy

Legia Warszawa to nowy lider PKO Ekstraklasy. Stołeczna drużyna wygrała bardzo pewnie u siebie z Wisłą Płock aż 5-2. Z kolei Raków Częstochowa na wyjeździe pokonało 1-2 Zagłębie Lubin. Obie drużyny w ostatniej kolejce wykorzystały przegraną Pogoni w Krakowie. Legia odrobiła straty i wskoczyła na pierwsze miejsce z przewagą jednego punktu nad Pogonią. Natomiast Raków zmniejszył dystans do Portowców do czterech oczek. Czwarty w tabeli Górnik traci do topowej trójki cztery punkty. Wszystko jednak może ulec zmianie już w następnej kolejce spotkań.

Już w najbliższy weekend Legia zmierzy się z czwartym w tabeli Górnikiem. Z pewnością nie będzie to prosta przeprawa dla lidera PKO Ekstraklasy. Tak jak wspominaliśmy — Górnik do topowej trójki traci tylko cztery punkty. Z pewnością w Zabrzu możliwości wskoczenia na podium wciąż są realne. Z kolei Pogoń zmierzy się ze Śląskiem we Wrocławiu, który na ten moment uplasował się na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Już teraz należy podkreślić, że nie będzie to prosty mecz dla Portowców. Śląsk wciąż ma o co walczyć. Do czwartego w tabeli Górnika tracą tylko dwa punkty.

Najłatwiejsza przeprawa z czołowej trójki przypadła tym razem drużynie z Częstochowy. Raków zmierzy się z przedostatnim w tabeli Podbeskidziem. Na pierwszy rzut oka ekipa z gór nie powinna stanowić przeszkody dla piłkarzy spod Jasnej Góry. Jednak należy przypomnieć, iż już Legia na początku roku zlekceważyła Podbeskidzie i straciła przez to fotel lidera.

Źródło: wp

POLECAMY TAKŻE

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię