„Poczet Odtwórców Polskich” zaraża historią

0

W kołobrzeskiej Kamienicy Kupieckiej odbyła się sesja zdjęciowa w ramach projektu „Poczet Odtwórców Polskich”. Autorzy chcą w ciekawy sposób przybliżyć historię dziejów naszego kraju.

Jak informuje nas strona projektu – jest on skierowany przede wszystkim do młodego odbiorcy, którego odstraszają długie wykłady i zapamiętywanie wielu dat oraz miejsc. Przystępna forma wizualna ma zachęcić do pogłębiania wiedzy historycznej.

Bartek Janiczek, fotograf i inicjator przedsięwzięcia, współpracuje z polskim ruchem rekonstrukcyjnym. Razem zaprezentowali już ponad 150 sylwetek z różnych okresów naszych dziejów. Znajdujemy wśród nich m.in. średniowiecznego rycerza śląskiego, strzelca piechoty wybranieckiej, członkinię Ochotniczej Legii Kobiet, strzelca wyborowego robotniczo – chłopskiej Armii Czerwonej, ale także XIX – wieczną damę w stroju wizytowym czy współczesnego żołnierza 217. Gwardyjskiego Pułku Spadochronowo – Desantowego.

Każda sylwetka to od kilku do kilkunastu szczegółowych zdjęć opatrzonych precyzyjnym opisem poszczególnych elementów ubioru i krótkim rysem historycznym.

Całą galerię zdjęć możemy zobaczyć tutaj.

Projekt zrealizowany został w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego- Kultura w sieci.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię