Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży już po raz trzeci organizuje akcję: „Polak z sercem”. Od początku celem akcji jest niesienie pomocy Polakom mieszkającym na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Inauguracja trzeciej edycji akcji miała miejsce 12 listopada 2020 r. i potrwa do końca czerwca 2021 r. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszych edycjach, zbiórką darów i środków finansowych dla najbardziej potrzebujących rodaków za wschodnią granicą zajmuje się młodzież ze wspomnianego Stowarzyszenia. W tym roku, w związku z wyjątkową sytuacją epidemiczną, KSM uruchomiło eDaromat, czyli wirtualną platformę do przekazywania darów. Jest on już dostępny i działać będzie do końca trwania trzeciej edycji akcji.

– Każdy użytkownik może wejść na www.polakzsercem.pl i wybrać produkty, które chciałby ofiarować. Następnie przekazuje pieniądze na ich zakup. Wszystko dzieje się wirtualnie, a przynosi rzeczywiste efekty – mówi Marcin Chmielnicki, przedstawiciel Katolickiego Stowarzyszenia Mediów ds. mediów.

Jedną z możliwości wsparcia inicjatywy jest możliwość wysyłki SMSa o treści KRESY pod numer 72052 (jego koszt to 2,46 zł z VAT). „Dwa takie SMSy to równowartość jednego posiłku” – mówią organizatorzy. Ponadto KSM będzie prowadziło zbiórkę środków finansowych. Patryk Czech, Przewodniczący Krajowej Rady KSM podkreśla, że mieszkający na Kresach często potrzebują pomocy w wymiarze długofalowym, a zebrane środki będą pomocne w realizacji tej strategii.

Warto nadmienić, że w ramach poprzedniej edycji akcji „Polak z sercem” zebrano ponad 24 tony żywności, przyborów szkolnych i środków czystości oraz blisko 35 tys. zł, które przekazano najbardziej potrzebującym rodakom żyjącym na przedwojennych terenach II Rzeczypospolitej. Więcej informacji o akcji na stronie:https://ksm.org.pl/polak-z-sercem

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię