4 miliony złotych dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 otrzymała Gmina Police na rewitalizację terenu nad Łarpią. Głównym celem inwestycji jest odtworzenie terenów rekreacyjnych nad Kanałem Łarpia.
Rewitalizacja odbędzie się poprzez: skomunikowanie ze sobą terenów Starego Miasta, tj. Placu Chrobrego i Miejskiej Przystani Żeglarskiej poprzez budowę ciągu komunikacyjnego pieszo – rowerowego prowadzącego od ul. Goleniowskiej do ul. M. Konopnickiej oraz budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Goleniowskiej na odcinku między ul. Wojska Polskiego i mostem na Kanale Łarpia.
W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową, nad rzeką Łarpią planuje się rozbudowę i zagospodarowanie terenów nadwodnych z miejscami cumowania kajaków, terenów atrakcyjnych przyrodniczo z dostępem do wody, połączonych ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych jak i seniorów oraz połączenie z istniejącym szlakiem rowerowym do Polickiego Lapidarium zlokalizowanego w Parku Staromiejskim, szlakiem wodnym na rzece Łarpii i Przystani Miejskiej, Placu Chrobrego z zabytkową kaplicą pełniąca funkcję centrum informacji turystycznej.
Zagospodarowanie terenu obejmuje linię brzegową o długości 230 m i 7 000 m2 powierzchni terenu, skomunikowanie zrewitalizowanej części miasta Przystani Miejskiej i nowo zainwestowanych terenów Starego Miasta tj. Placu Chrobrego i Parku Staromiejskiego oraz połączenie terenu ciągiem rowerowym, zorganizowanie wzdłuż ciągu komunikacyjnego nad rzeką Łarpią stref funkcjonalnych dla różnych grup wiekowych i społecznych, urządzenie małej architektury, rewaloryzacja brzegu, zapewnienie zorganizowanego dostępu do wody przez budowę pomostów wędkarskich, budowę tarasu rekreacyjnego i ciągu pieszego nad lustrem wody, rewaloryzację zieleni oraz budowę oświetlenia .
W celu zabezpieczenia brzegu przed okresowym zalewaniem zostanie on zniwelowany i wzmocniony faszyną. W celu zapewnienia zorganizowanego dostępu do wody dla mieszkańców zostaną zbudowane pomosty wędkarskie, ciąg komunikacyjny nad lustrem wody, oraz taras rekreacyjny. Aby zapewnić dostęp do wody zostanie wybudowany ciąg pieszo rowerowy z przystosowaniem do ruchu kołowego (samochody) z możliwością wodowania małych jednostek wodnych, takich jak kajaki czy łodzie.
Zostaną nasadzone drzewa i krzewy, ciągi komunikacyjne zostaną oświetlone.