Posadowiono ponad 50 metrową kolumnę [FOTO]

0

We wtorek, 26 kwietnia br. miało miejsce niezwykle ważne i widowiskowe przedsięwzięcie posadowienia jednego z większych elementów instalacji PDH tzw. kolumny rozdzielającej 200-C2002. Z uwagi znaczne rozmiary i środki zaangażowane do jej umiejscowienia można przy tej okazji śmiało mówić o niebagatelnym wydarzeniu logistycznym.

Posadowiono ponad 50 metrową kolumnę

Kolumna Rozdzielająca, jeden z głównych i większych elementów w procesie odwodornienia (dehydrogenacji) propanu, czyli PDH. Wysokość kolumny to 51 m, średnica 5m, a masa to ponad 486 ton.

Do posadowienia tego elementu na fundamencie użyto dwa żurawie gąsienicowe marki Liebherr LR1350 i LR11350 o maksymalnych udźwigach odpowiednio 300 i 1300 ton. Jeden żuraw pełni funkcję głównego, który to podnosi cały element, drugi natomiast pełni rolę pomocniczą przy pionowaniu elementu.

Oba żurawie są transportowane w częściach i składane na miejscu podnoszenia, ze względu na masę własną i gabaryty. Rozstaw gąsienic mniejszego z żurawi to 8,4m przy długości 9,7m. W przypadku większego żurawia jest to 13m rozstawu i 14,5m długości.

Całość przedsięwzięcia zakończyła się pełnym sukcesem. Po upływie 240 minut urządzenie znalazło się w miejscu przeznaczenia.

Polecamy także:
Zmarł biskup senior Jan Gałecki. Miał 88 lat
Trasa S3 Brzozowo-Miękowo i Miękowo-Rzęśnica otwarta
Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na „Wrzesień 1939 w niemieckim Szczecinie”

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię