Przecław: Spalone samochody efektem osobistych porachunków

0
fot. przecław24.pl

W nocy ze środy na czwartek zapaliło się auto na parkingu w Przecławiu. W wyniku pożaru spłonęły jeszcze 3 inne samochody. To już nie pierwszy tego rodzaju incydent w ostatnim czasie. 

„Zgłoszenie incydentu otrzymaliśmy o godzinie 3:15 w nocy, więc samo zdarzenie mogło mieć miejsce o 3:00 w nocy. Na miejscu pracowały jednostki OSP Kołbaskowo oraz dwie ze Szczecina. Akcja gaszenia zakończyła się około 4:30” – mówi mł. asp. Katarzyna Leśnicka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Z informacji uzyskanych od rzecznik komendy wiemy, że w wyniku pożaru spalone zostały 3 samochody KIA Ceed, Ford Fiesta oraz Biały Volkswagen Tiguan. Ponadto nadpalony został również czwarty samochód marki Nissan.

Wczoraj na miejscu zdarzenia odbyły się prace biegłego.

„W toku działań biegły ustalił, że całe zdarzenie rozpoczęło się od auta marki KIA Ceed. Została na niego wylana bliżej nieokreślona jeszcze ciecz, która spowodowała zapalenie się auta. Teren podpalenia nie jest objęty monitoringiem”

Mł. asp. Leśnicka potwierdziła tym samym, że było to podpalenie, lecz jednocześnie wykluczyła motyw porachunków gangów.

„Nie wchodzą w grę porachunki gangów, a raczej osobiste animozje” – powiedziała

Wszystkie dostępne dokumenty oraz materiały zostały już przesłane do Prokuratury Szczecin – Zachód.

Ze względu na fakt, iż teren zdarzenia nie był objęty monitoringiem miejskim, policja prosi o zgłaszanie się świadków zdarzenia.

W celu ustalenia faktycznego przebiegu wypadków policja prosi również właścicieli prywatnych monitoringów o udostępnienie zapisów nagrań z tej feralnej nocy.

W tym celu należy zgłaszać się na Komisariat Policji w Mierzynie.

przecław
fot. przecław24.pl
przecław
fot. przecław24.pl

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię