Resko: Dzielnicowy z Reska uratował dwumiesięczne dziecko

0
Foto: www.resko24.pl

Wczoraj około godziny 17:50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łobzie został powiadomiony o tym, że w jednym z domów w miejscowości Siwkowice wybuchł pożar, a dwumiesięczne dziecko nie oddycha. Zdecydowane i fachowe działanie st. sierż. Przemysława Bujnego z komisariatu w Resku, który ma przeszkolenie ratownika medycznego, bez wątpienia uratowało życie dziecka.

Resko: Dzielnicowy z Reska uratował dwumiesięczne dziecko

Do pożaru zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej z jednostek JRG Łobez i OSP Resko. Na miejscu interweniowały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Foto: KP Policji w Łobzie

Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń, szybko się przeniósł na część poddasza. Mieszkańcy jeszcze przed przybyciem służb, sami się ewakuowali z płonącego domu. Niestety zatruciu gazami, powstałymi w czasie pożaru, uległo 2 miesięczne dziecko. Będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dziecko w chwili przekazywania zespołowi LPR było przytomne. Budynek w tej chwili nie nadaje się do zamieszkania, władze Reska, łącznie z Centrum Zarządzania Kryzysowego zostały poinformowane o tym fakcie. Przyczynę i okoliczności powstania pożaru ustala Policja – poinformował portal resko24.pl mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Na miejsce zdarzenia pojechali również dzielnicowi z Reska, którzy byli pierwsi na miejscu. Dziecko było przytomne, ale miało problemy z oddychaniem. St. sierż. Przemyslaw Bujny wziął na ręce chłopca, udrożnił drogi oddechowe poprzez usunięcie z ust nadmiaru śliny oraz odchylenie głowy do tyłu. W wyniku podjętych przez policjanta czynności niemowlę zaczerpnęło powietrza i zaczęło płakać. Do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego dziecko miało kontrolowane funkcje życiowe. Następnie chłopiec został przekazany ratownikom medycznym i przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie.

Foto: KP Policji w Łobzie

Źródło: www.resko24.pl

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię