Resko: Po wybuchu w Sosnowie, dwie osoby aresztowane

0
Foto: Gazeta Łobeska

Po wybuchu do jakiego doszło w ubiegłym tygodniu w Sosnowie w gminie Resko, policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Obaj trafili na trzy miesiące do aresztu.

Resko: Po wybuchu w Sosnowie, dwie osoby aresztowane

Zatrzymani to 24-letni mieszkaniec Ukrainy, zatrzymany zaraz po dotarciu policji na miejsce zdarzenia. Mężczyzna z obrażeniami ciała znajdował się niedaleko wybuchu. Drugi zatrzymany to mieszkaniec gminy Resko, Bogdan W. Obaj usłyszeli zarzuty z art. 163 par. 1 pkt. 1 kodeksu karnego – „Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”. Dodatkowo Bogdan W. usłyszał zarzut sprawstwa kierowniczego.

Przypominamy. W nocy z piątku na sobotę, tuż po godzinie 23.00 w Sosnowie w gminie Resko doszło do wybuchu. W tym czasie właściciele domu bawili się na własnym weselu. Początkowo przypuszczano, że doszło do wybuchu gazu. Okazuje się, że w tle jest konflikt z sąsiadem o ziemię i staw. Więcej przeczytasz TU.

W poniedziałek i we wtorek mężczyźni stanęli przed Sądem Rejonowym w Łobzie. Decyzją sądu 24-letni mieszkaniec Ukrainy oraz Bogdan W., mieszkaniec gminy Resko, trafili na najbliższe 3 miesiące do aresztu.

Polecamy także:
„Piwo pod chmurką” na bulwarach nadal nielegalne. Zobacz jak głosowali radni!
Szczecin: Dni Odry na kajaku, można się już zapisywać
Szczecin: Piotr Krzystek, mimo zablokowania miasta inwestycjami: „jestem z siebie zadowolony”

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię