Resko: Podziękowania za bohaterski czyn policjanta

0

Kilka dni temu, w jednym z domów w miejscowości Siwkowice wybuchł pożar, w którym ucierpiało małe dziecko. Dwumiesięczny maluch nie oddychał, a akcje reanimacyjną przeprowadził sierż. Przemysława Bujnego z komisariatu w Resku. Bohaterski czyn dzielnicowego został zauważony przez władze Powiatu Łobeskiego.

Resko: Podziękowania za bohaterski czyn policjanta

Przypominamy, do pożaru w Siwkowicach, pojechali również dzielnicowi z Reska, którzy byli pierwsi na miejscu. Dziecko było przytomne, ale miało problemy z oddychaniem. St. sierż. Przemyslaw Bujny wziął na ręce chłopca, udrożnił drogi oddechowe poprzez usunięcie z ust nadmiaru śliny oraz odchylenie głowy do tyłu. W wyniku podjętych przez policjanta czynności niemowlę zaczerpnęło powietrza i zaczęło płakać. Do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego dziecko miało kontrolowane funkcje życiowe. Następnie chłopiec został przekazany ratownikom medycznym i przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie.

Komendant Powiatowy Policji w Łobzie mł. insp. Leszek Nowak wraz ze st. sierż. Przemysławem Bujnym zostali zaproszeni do Starostwa Powiatowego w Łobzie. Dzielnicowy odebrał z rąk Starosty Powiatowego Renaty Kulik pamiątkowy ryngraf z podziękowaniami.

Polecamy także:
Kolejowe inwestycje w regionie
Vito Bella House: Miejsce pełne atrakcji stworzone przez szczecińskich youtuberów
Nielegalne farmaceutyki zamiast „podarunków” z Indii

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię