Ruszają zapisy na XVI Łobeską Babę Wielkanocną

0
Foto: Ewa Cybulska/arimr.gov.pl/

W tym roku tradycyjny Jarmark, Łobeska Baba Wielkanocna odbędzie się na świeżym powietrzu w dniach 27-28 marca br. przed Łobeskim Domem Kultury oraz wzdłuż ulicy Niepodległości – od Ronda Andersa do Pomnika Wdzięczności).

Ruszają zapisy na XVI Łobeską Babę Wielkanocną

Wielkanocne Spotkania z Folklorem „Łobeska Baba Wielkanocna” to największa folklorystyczna impreza województwa zachodniopomorskiego. W czasie jarmarku organizowane są konkursy na „Wypieki i Wyroby Wielkanocne”, w tym na „SUPER BABĘ”. Zwycięzcy uhonorowani zostają cennymi nagrodami oraz statuetką Łobeskiej Baby Wielkanocnej.

Na straganach dominują specjały kuchni polskiej i potrawy regionalne. Ekologiczne produkty spożywcze własnego wyrobu – miody, wędliny, ciasta, nalewki i inne przysmaki. Ponadto ręcznie robione ozdoby świąteczne: kraszanki, słomiane koguciki i pięknie zdobione naczynia. Program Łobeskiej Baby wypełniają też ciekawe warsztaty.

Starostwo Powiatowe w Łobzie zaprasza wystawców do pokazania się podczas „Łobeskiej Baby Wielkanocnej”. Jak zapisać się na jarmark? To proste! Należy wejść na stronę www.powiatlobeski.pl w zakładkę „Kultura”- Łobeska Baba Wielkanocna a następnie pobrać formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i odesłać podpisany skan na e-mail promocja@powiatlobeski.pl Zapisy do dnia 22 marca br.

Źródło: Powiat Łobeski

POLECAMY TAKŻE:

Światowy Dzień Konsumenta. Surfuję, Sprawdzam, Kupuję – Klikam Bezpiecznie

Szczecin: Kolejne cenne eksponaty znaleziono na dnie Odry

1000$ kary dla sprzedawcy za użycie słów „chłopiec” i dziewczynka

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię