Ściął piłą przydrożny krzyż. Czy to przykład „opiłowywania katolików”?

0

Kacper Sz. opublikował w sieci nagranie, na którym dewastuje przydrożny krzyż z figurą Chrystusa. Sprawca szybko trafił w ręce policji. 

„Precz z przydrożnymi krzyżami”

Niedawno pisaliśmy o skandalicznych słowach Sławomira Nitrasa, które wygłosił podczas swojego wystąpienia na Campus Polska Przyszłości.

-UWAŻAM, ŻE ZA NASZEGO ŻYCIA DOJDZIE DO TEGO, ŻE KATOLICY W POLSCE STANĄ SIĘ MNIEJSZOŚCIĄ I MUSZĄ SIĘ Z TYM NAUCZYĆ ŻYĆ. DOBRZE, ŻEBY TO SIĘ STAŁO W SPOSÓB NIEGWAŁTOWNY, ALE W SPOSÓB RACJONALNY, NIE NA ZASADZIE PEWNEJ ZEMSTY. TO JEST UCZCIWA KARA ZA TO CO SIĘ STAŁO. MUSIMY WAS OPIŁOWAĆ Z PEWNYCH PRZYWILEJÓW, DLATEGO ŻE JAK NIE, TO ZNOWU PODNIESIECIE GŁOWĘ – mówił wówczas poseł Koalicji Obywatelskiej.

Okazuje się, że niektórzy wzięli sobie te słowa mocno do serca. Kacper Sz. pochwalał zaprezentowane stanowisko na swojej grupie na Facebooku.

Natomiast później przystąpił do wcielania w życie dosłownego „opiłowywania katolików”. W ramach tej samej grupy zamieścił film, na którym obcina przydrożny krzyż piłą. Opatrzył go podpisem:

„Precz z przydrożnymi krzyżami. To symbol nienawiści i śmierci. A obok szkoła jest. Bo stawianie czegoś takiego na siłę jest przeciw ludziom”

Film zniknął z grupy. Jednak, jak wiadomo – w Internecie nic nie ginie.

Sprawca zatrzymany

O zdarzeniu poinformował Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor. Dodano, że do prokuratury zostanie złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Szybko dotarto do filmu, na którym uwieczniono profanację. W ustaleniu sprawcy pomógł natomiast Dariusz Matecki, prezes fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. W niedługim czasie udało mu się zdobyć dane, takie jak adres zamieszkania i numer telefonu, które doprowadziły do zatrzymania mężczyzny.

„Z dumą mogę stwierdzić, że po około 3-godzinach udało się doprowadzić do zatrzymania sprawcy ścięcia krzyża. Ustaliłem jego dokładny adres zamieszkania, telefon. Przy świetnej współpracy z organami ścigania z Zielonej Góry ten człowiek jest już zatrzymany” – napisał matecki. 

Zbiórka na naprawę krzyża

Fidei Defensor zorganizowało także zbiórkę środków na odbudowę lub postawienie nowego krzyża w Zielonej Górze. Oszacowano, że będzie to kosztowało ok. 4 tys.zł.

Okazało się, że sprawa odbiła się szerokim echem, a oburzeni wierni nie godzą się na tego typu zachowania. Całą sumę zebrano w mgnieniu oka. Obecnie na koncie zbiórki znajduje się ok. 150 % tej kwoty. Stowarzyszenie poinformowało, że nadwyżka zostanie przeznaczona na usuwanie innych dewastacji miejsc kultu religijnego.

LINK DO ZRZUTKI

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię