Zachodniopomorska Policja po raz kolejny przestrzega przed oszustami, którzy dopuszczając się różnego rodzaju sztuczek i sposobów próbują okraść łatwowiernych starszych ludzi. Tylko na przestrzeni dwóch dni w Szczecinie przestępcom udało się wyłudzić ponad 80 tysięcy złotych.
Złodzieje nie próżnują i nieustannie wymyślają nowe sposoby na oszukanie seniorów. Zazwyczaj podszywają się pod policjanta, urzędnika lub członka rodziny, np. wnuczka. Ich celem jest przede wszystkim odebranie oszczędności życia. Na szczęście coraz więcej starszych ludzi jest świadomych zagrożenia, dzięki czemu funkcjonariusze z każdym miesiącem odnotowują więcej zgłoszeń od zaniepokojonych niedoszłych ofiar.
W samym Szczecinie na przestrzeni zaledwie dwóch dni seniorzy zostali pozbawieni oszczędności na kwotę ponad 80 tysięcy złotych. Większość z poszkodowanych dała się nabrać na historię o tragicznym wypadku, rzekomo spowodowanym przez jednego z członków rodziny. Przekazanie ogromnej kwoty pieniędzy miała pozwalać na uniknięcie konsekwencji zajścia przez najbliższą osobę.
Manipulacjom stosowanym przez oszustów zazwyczaj towarzyszą teatralne sztuczki, jak płacz i groźby. Zdezorientowani starsi ludzie postawieni pod presją i przed koniecznością podjęcia szybkiej decyzji, nierzadko przystają na warunki przestępców. Skutkiem jest niestety utrata oszczędności. Mundurowi przestrzegają, aby rozmawiać z seniorami w swojej rodzinie, by mieli oni możliwość odpowiedniej reakcji w razie znalezienia się w sytuacji zagrożenia.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
POLECAMY TAKŻE:
Szczecin: Pobił mężczyznę w centrum miasta. Skradzioną kartą zrobił zakupy w monopolowym
Czy Agencja Mienia Wojskowego nawiąże szerszą współpracę z jednostkami OSP w naszym regionie?