„Serdecznie dziękuję”. Osobliwe „podziękowania” dla Angeli Merkel

0
MERKEL
fot. screen z filmu

Na jesieni odbędą się wybory parlamentarne w Niemczech. Po 16 latach obecna kanclerz Niemiec Angela Merkel zdecydowała, że nie będzie ubiegać się o piątą kadencję. Radny miasta Szczecin Dariusz Matecki zdecydował się opublikować specjalne „podziękowania” od narodu polskiego.

„Kanclerz Angeli Merkel dziękujemy za zaproszenie do Europy setek tysięcy, jak nie milionów, migrantów. Za wzrost przestępczości, za strefy „no-go”. Jako Polacy dziękujemy Angeli Merkel za Nord Stream 2. Za porozumienie z Rosją, które omija Polskę i pokazuje że solidaryzm europejski tak naprawdę nie istnieje. Angeli Merkel dziękujemy za to, że stocznia szczecińska – z mojego pięknego miasta – została pocięta na żyletki, dlatego że Komisja Europejska uznała, że pomoc publiczna jest dla niej nielegalna. W tym samym czasie dla niemieckich stoczni pomoc publiczna była legalna” – mówi Matecki.

Następnie radny Matecki „dziękuje” ustępującej kanclerz Niemiec za: „postępująca federalizację Unii Europejskiej„,”niszczenie państw narodowych” oraz „brak wypłaconych reparacji, które należą się Polsce za to, że Niemcy zrównali z ziemią nasz kraj i wymordowali miliony Polaków„.

W dalszej części nagrania polityk Solidarnej Polski mówi:

„Angeli Merkel dziękujemy za to, że do dzisiaj Polacy w Niemczech nie są mniejszością narodową. Zostało im to odebrane w czasach III Rzeszy. Dziękujemy Angeli Merkel za to, że do dzisiaj Polacy nie odzyskali zrabowanego organizacjom poloniljnym mienia. Dziękujemy jej również za to, że nie poczyniono planów działań zmierzających ku temu, żeby Polsce zwrócić dzieła sztuki zrabowane w czasie II Wojny Światowej”

Radny Matecki zwrócił uwagę w swojej wypowiedzi na sytuację Jugendamtów. Owa organizacja bowiem masowo zabierają rodzicom polskie dzieci. Często dzieje się to bez żadnych konkretnych przyczyn. Więc faktycznie jest za co „dziękować”.

Puentując polityk podziękował szczerze Angeli Merkel za „zabranie Donalda Tuska z Polski„:

„Na samym końcu Angeli Merkel dziękujemy – to już rzeczywiście – że zabrała Donalda Tuska z Polski, że wzięła go na swojego przedstawiciela w Radzie Europejskiej, a później na swojego przedstawiciela w Europejskiej Partii Ludowej”

Swoje wystąpienie zakończył zwrotem do samej kanclerz:

„Szanowna Pani kanclerz, w imieniu wszystkich Polaków serdecznie dziękuję”.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię