Słodko jest pomagać czyli kiermasz ciast dla 17 letniej Weroniki

0
Weroniki

Jutro 2 maja odbędzie się kiermasz ciast dla 17 letniej Weroniki Górskiej. Organizatorem kiermaszu jest Świetlica Środowiskowa Caritas. Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie nastolatki.

Weronika Maria Górska jest uczennicą 2 klasy LO z Oddziałami Integracyjnymi (LOzOI) w Szczecinie. Od urodzenia zmaga się z szeregiem ciężkich chorób tj. wodogłowie, ma wszczepioną zastawkę, pęcherz neurogenny, rozszczep kręgosłupa, zespół Arnolda Chiarego, stopy końsko-szpotawe, depresja, alergia.

Weronika przeszła 8 ciężkich operacji: na głowę – wszczepienie zastawki, usunięcie migdałków móżdżku, na nogi i rdzeń kręgowy, które poprawiły jej sprawność ruchową. Jest na co dzień stale rehabilitowana.

Przy całym jej cierpieniu jest wojowniczką i z całych sił stara się w miarę swoich możliwości „normalnie funkcjonować”. – czytamy na stronie zbiórki

Weronikę czeka kolejna poważna operacja. Pozwoli ona już na stałe ustabilizować jej nogi i miednicę, co za tym idzie będzie mogła sprawniej się poruszać. Zyska tym samym jeszcze większą samodzielność.

Niestety kwota operacji jest ogromna jak na możliwości jej rodziców.

Obecnie od ponad dwóch lat próbujemy uzbierać środki na operację nóg z 1% Udało nam się na koncie uzbierać dopiero ok. 9 tys. zł, a koszt operacji nóg, to ok. 50 000 PLN+ rehabilitacja – czytamy

By pomóc rodzicom Weroniki zebrać te kwotę, siostra Iza wraz z dzieciakami ze Świetlicy Środowiskowej Caritas zdecydowała się na organizację kiermaszu ciast. Całość zebranych środków zostanie przekazana rodzicom nastolatki.

Kiermasz ciast odbędzie się już jutro, w niedzielę 2 maja.

Gdzie? Parafia Świętej Rodziny w Szczecinie. Start o 8:30

Jak informuje ks. Michał Mikołajczak z Fundacji Księdza Wojtka, do każdego zakupionego ciasta – niespodzianka.

Ponadto na zrzutka.pl funkcjonuje zbiórka funduszy na operację Weroniki.

Zbiórkę otworzyli przyjaciele p. Wioli, mamy Weroniki.

Każda 1 zł ma znaczenie. Nie bądźmy obojętni.

Zachęcamy do udziału w kiermaszu oraz nawet symbolicznego wsparcia zbiórki.

POLECAMY TAKŻE

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię