Sprzeciw obostrzeniom w Goleniowie

0

Aktywna sobota w Goleniowie: Petycja do władz Miasta o poparcie Strajku Przedsiębiorców, otwarty pomimo obostrzeń zakład fryzjerski, i zbiórka podpisów pod pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Otwieramy gospodarkę”. 

Już czwartek kiedy tylko ogłoszono nowe restrykcje sanitarne i obostrzenia fryzjer Rafał Mleczek z Goleniowa ogłosili swój wyraźny sprzeciw. Przed salonem pojawiły się flagi (Polski i Strajku Przedsiębiorców). Właściciele firmy wprost i głośno zapowiadali, że nie zamierzają respektować nowych obostrzeń.

Apel do władz Goleniowa

Nie ma miejsca dla deptania Konstytucji i Praw Przedsiębiorców przez nieRząd RP  – piszą na swojej stronie fryzjerzy. Apelujemy do władz Miasta Goleniowa o nie utrudnianie nam pracy i poszanowanie Konstytucji PR . Rozporządzenia Ministerialne są nielegalne  Prosimy o przestrzeganie Prawa !!!

Te przepisy są niekonstytucyjne, nie będziemy się więc do nich stosować, a na życie zarabiać musimy. Jesteśmy gotowi na kontrolę Sanepidu i organów ścigania, pracujemy jednak w reżimie sanitarnym i nie łamiemy żadnych przepisów. I będziemy się odwoływać do sądu od wszystkich wydanych przez organy ścigania decyzji – powiedział Rafał Mleczek.

W piątek skierował do władz Goleniowa swój wniosek o poparcie strajku przedsiębiorców branży „Beauty”.

W swoim piśmie wnioskuje o wystosowanie apelu przez Panów Burmistrzów do Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Goleniowie jak i do Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie aby w/w instytucje odstąpiły od działalności kontrolnej.

Dziś rano na fanpagu zakładu fryzjerskiego pojawiło się ogłoszenie:

Indywidualne Szkolenia Fryzjerskie. Działamy. Zapraszamy wszystkich klientów którzy chcą uczestniczyć w szkoleniach jako Modelka / Model

Wszyscy chętni mogli zgłaszać się pod wskazany numer telefonu. Próbowaliśmy się dodzwonić, niestety zainteresowanie tak duże, że było to niemożliwe.  Ale udało się przez fanpage skontaktować i umówić na rozmowę wieczorem.

Jak się udało ustalić naszym dziennikarzom do Policji i Stacji Sanepidu w Goleniowie wpłynęło zgłoszenie o nieprzestrzeganiu przepisów sanitarnych i obostrzeń związanych z pandemią. Na miejsce udała się kontrola ze Stacji Sanepid z Goleniowa z asystą Policji. Niestety rzecznik  prasowy KP Policji w Goleniowie nie odbiera telefonów.

Za to informację potwierdził przedsiębiorca

Zakład odwiedziła kontrola Policji i bardzo miłych Pań z Sanepidu. Otrzymali zgłoszenie i musieli je sprawdzić. Było naprawdę miło i konkretnie . Panie z Sanepidu po wysłuchaniu informacji, że wewnątrz odbywają się szkolenia, nie przeprowadziły żadnej kontroli . Nie wszczęto żadnego Postępowania.

Dziś również w dwóch miejscach w Goleniowie trwają zbiórki podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Otwieramy gospodarkę”. Organizatorzy tej ogólnopolskiej akcji chcą jak najszybciej zebrać 100 tys. podpisów, by rządzący musieli poddać projekt ustawy antylockdownowej pod głosowanie. Podpisy zbierają przedstawiciele Konfederacji w jednym z punktów a w drugim mieszkańcy Goleniowa.

Polecamy także: 

Uwaga wędkarze! Ograniczenia w połowach
Pożar na Krzekowie. Ruszyła zbiórka funduszy na pomoc dla rodziny !
Świt Skolwin – Elana Toruń 1:0

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię