Stargard: Atrakcje dla stargardzian. Basen, dwie zjeżdżalnie i rwąca rzeka

0
Foto: Paweł Bieg

Od wtorku, 5 października, mieszkańcy Stargardu mogą korzystać z usług zmodernizowanego obiektu przy ulicy Szczecińskiej. Do dyspozycji mają baseny, dwie zjeżdżalnie, rwąca rzeka, masaże wodne, piętrowa siłownia, saunarium i strefa fitness.

Stargard: Atrakcje dla stargardzian. Basen, dwie zjeżdżalnie i rwąca rzeka

Foto: Paweł Bieg

Chcemy, żeby w Stargardzie – dynamicznie rozwijającym się mieście – swój rozwój w różnych obszarach mogli realizować także mieszkańcy. Ludzie, którzy mają tutaj dobrą pracę, potrzebują również miejsc takich jak AquaStar, gdzie mogą odpoczywać, trenować i atrakcyjnie spędzać wolny czas. Otwarcie zmodernizowanej pływalni to kolejny krok w kierunku poszerzania oferty rekreacji i sportu dla stargardzian – mówi prezydent Rafał Zając.

Kosztem 40 milionów złotych, zmodernizowano w pełni obiekt, który obecnie oferuje wiele atrakcji. Do dyspozycji są baseny, dwie zjeżdżalnie, rwąca rzeka, masaże wodne, piętrowa siłownia, saunarium i strefa fitness. Nowością jest strefa saun, gdzie na 164 metrach kwadratowych, skorzystamy z sauny suchej, parowej oraz biosaunie.

AquaStar zapewnia wiele atrakcji wodnych dla małych i dużych, ale nie tylko – dodaje prezydent Zając. Dwie zjeżdżalnie mają ponad 133 m długości, a lustro wody w basenie sportowym to 312,5 m2 powierzchni. Łączna przestrzeń w przestronnych salach fitness wynosi 240 m². Każdego dnia aż przez 14 godzin będą się tam odbywały różne zajęcia – m.in. wzmacniające, taneczne, relaksacyjne i wytrzymałościowe.

Czego jeszcze można się spodziewać w AquaStar​? Zwolennicy wysiłku fizycznego będą mogli skorzystać z piętrowej siłownia. Trening siłowy możemy połączyć z wodą, treningi rowerowe w wodzie, nauka pływania dla osób w każdym wieku, zajęcia Akademii Malucha, pływanie dla aktywnych i inne zajęcia dopasowane do możliwości ruchowych.

Modernizując pływalnię dużą wagę przyłożyliśmy do zachowania historycznego klimatu tego budynku. Inwestycję wyróżnia dbałość o szczegóły – m.in. odrestaurowany zegar, który wisi nad basenem sportowym. Dziękuję za pracę i ogromne zaangażowanie wszystkich, dzięki którym możemy korzystać z tak nowoczesnego i atrakcyjnego obiektu – mówi prezydent Rafał Zając.

Polecamy także:
Czarne chmury ciągle wiszą nad SKM 
Szczecin: Zaatakował człowieka nożem, bo… chciał papierosa
Szczecin: Twoje dziecko nie chce skończyć ze smoczkiem? Jest na to sposób

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię