Stargard: Mieszkańcy chętnie korzystają z nieodpłatnej pomocy prawnej

0
Foto: pixabay.com

Rośnie liczba zainteresowanych osób na świadczone usługi nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Stargardzkim. Bezpłatną pomoc prawną, dla mieszkańców powiatu, świadczy Zaborskie Towarzystwo Naukowe oraz prawnicy Szczecińskiej Izby Adwokackiej i Okręgowej Izby Radców Prawnych w ramach umowy zawartej z Powiatem Stargardzkim. Wzrost porad prawnych świadczy o popularności tej formy wsparcia – bez ryzyka ponoszenia dodatkowych kosztów.

Stargard: Mieszkańcy chętnie korzystają z nieodpłatnej pomocy prawnej

W całym ubiegłym roku, który upłynął pod znakiem pandemii, w Powiecie Stargardzkim udzielono ogółem 658 porad prawnych. Tylko od początku stycznia do wtorku 16. lutego br., udzielono ich już 133. To dowód rosnącego zainteresowania poradnictwem prawnym i obywatelskim, z którego skorzystać można bezpłatnie w ramach usług, świadczonych nadal w zdalnym trybie. Preferowana jest przy tym forma kontaktu mailowego, za pośrednictwem komunikatora internetowego lub telefonicznie.

W warunkach stanu epidemii, które wymusiły zawieszenie bezpośrednich spotkań w wyznaczonych punktach na terenie gmin, nieodpłatna pomoc prawna świadczona jest w formie zdalnej – telefonicznie i za pośrednictwem internetu. Mimo tych utrudnień, rośnie grono mieszkańców powiatu korzystających z tej formy wsparcia.

POLECAMY TAKŻE: Inwestycje infrastrukturalne  w Zachodniopomorskiem

Szukając pomocy prawnej, można zatem skorzystać z poczty mailowej, wypełniając wcześniej pismo razem z oświadczeniem. Wszystkie dokumenty, wzory pism i formularze dostępne są na stronie: http://www.powiatstargardzki.pl w zakładce „Strefa Urzędu” i dalej- „Nieodpłatna Pomoc Prawna”. Skan wypełnionych dokumentów można wysłać pod adresem: http://[email protected]

Osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej może również złożyć wniosek wraz z oświadczeniem ustnie przez telefon. Zostanie to odnotowane przez pracownika odbierającego oświadczenie. Można skontaktować się w tej sprawie z Biurem Polityki Społecznej Starostwa, pod nr.tel.: 480 49 19 lub 91 480 49 23 w godzinach 8.00-15.00.

Wsparcie prawne obejmuje m.in.: prawo pracy, ubezpieczenia społeczne czy przygotowanie do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Można skorzystać także z bezpłatnego poradnictwa w sprawach karnych, administracyjnych, cywilnych lub rodzinnych. Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej świadczą również usługi w zakresie prawa podatkowego, jednak z wyłączeniem działalności gospodarczej. Pomoc ta ma charakter konsultacyjny. Można więc dowiedzieć się o stanie prawnym swojej sprawy oraz metodach jej rozwiązania. Jest również możliwość sporządzenia różnego rodzaju pism przy wsparciu prawnika.

Źródło: Powiat Stargardzki

POLECAMY TAKŻE: 

„Czas Miłosierdzia 2021”, czyli dar Juniora dla Seniora

Rafał Kurzawa nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin

Eksperci alarmują: Uważaj na „znajomych” na Facebooku

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię