Stargard: Pomóc bezdomnym przetrwać zimę

0
Bezdomny - fot. pixabay
Bezdomny - fot. pixabay

Zbliża się okres zimowy, a co za tym idzie, dni i zwłaszcza noce są coraz chłodniejsze. Jesień i nadchodząca zima, pandemia koronawirusa to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych, które w Stargardzie mogą liczyć na pomoc.

Stargard: Pomóc bezdomnym przetrwać zimę

Co roku, w okresie nastania chłodów w Stargardzie odbywa się spotkanie służb, by omówić działania pomocowe dla osób bezdomnych w tym szczególnie trudnym dla nich okresie. W mieście działają schroniska, noclegownia i ogrzewalnia, a także jadłodajnia wydająca ciepłe posiłki. Wsparcia udzielają strażnicy miejscy, policjanci, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, a także pracownicy MOPS i streetworkerzy Caritas.

Foto: UM w Stargardzie

W Stargardzie działa program „Od Nowa”, który daje szansę na mieszkanie ludziom wychodzącym z kryzysu bezdomności. Ta pomoc osobom bezdomnym, to mieszkalnictwo wspomagane. Stowarzyszenie Ludzi Bezdomnych i Matek z Dziećmi im. dr. T. Judyma na dostarczenie osobom potrzebującym ciepłych posiłków do miejsc ich przebywania, otrzymało środki z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

W najzimniejszych miesiącach regularnie prowadzony jest monitoring osób bezdomnych. Sprawdzane są miejsca ich pobytu przez pracowników MOPS, Straż Miejską i Policję. Warto zapisać te numery – 800 170 010 z telefonów stacjonarnych lub 696 031 168 z komórkowych. To bezpłatna infolinia, przez którą można wskazać osoby potrzebujące wsparcia w naszej okolicy.

Można zadzwonić do Straży Miejskiej – 91 577 50 90, do Centrum Socjalnego Caritas (ul. Z. Krasińskiego 19) – 91 577 65 96 lub do Stowarzyszenia Ludzi Bezdomnych (ul. L. Okulickiego 3) – 91 576 29 96. Nie bądźmy obojętni, widząc osobę bezdomną, która potrzebuje pomocy. Zadzwońmy pod podane numery. Być może uratujemy komuś w ten sposób życie.

Polecamy także:
168 ujawnionych kierujących „pod wpływem” w Szczecinie!
Ściął piłą przydrożny krzyż. Czy to przykład „opiłowywania katolików”?
Czy wszystkie sklepy zamkną się w niedziele? Prezydent podpisał ustawę

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię