Stargardzkiego Centrum Nauki: Otwarcie we wrześniu

0

Powoli ku końcowi zbliżają się prace przygotowawcze przed otwarciem Stargardzkiego Centrum Nauki. Nowe miejsce na naukowej mapie Stargardu znajduje się w odbudowanej od nowa kamienicy przy ulicy Chrobrego 21. Prace architektoniczne zostały już sfinalizowane – budynek stopniowo wypełnia się teraz eksponatami i dekoracjami.

Stargardzkiego Centrum Nauki: Otwarcie we wrześniu

Czeka nas jeszcze mnóstwo pracy, ale jesteśmy przekonani, że pierwsze wizyty pilotażowe rozpoczniemy już ze startem roku szkolnego, a pod koniec września otworzymy SCN dla zwiedzających. zapowiada Kierownik SCN, Ernest Warych Mamy już zaplanowane godziny otwarcia, ceny biletów oraz ofertę dodatkową, na przykład urodzinową.

Wkrótce wszystkie informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej, scn-filary.pl

W tej chwili zajmujemy się zamawianiem mebli, instalacją biletomatów, wyposażaniem sklepiku. odsłania kulisy Zastępczyni Kierownika, Joanna Cupak. Niedługo rozpoczniemy też rekrutację osób, które mogłyby dołączyć do naszego zespołu.

Stargardzkie Centrum Nauki to pierwsza taka placówka w Stargardzie. Głównymi odbiorcami interaktywnej wystawy będą uczniowie od 2 do 8 klasy szkoły podstawowej. Nie ma jednak wątpliwości, że będzie ona atrakcyjna również dla młodszych dzieci, a także dla osób dorosłych.

Długo szukaliśmy punktu wspólnego między fabułą wieków średnich, a naukowymi eksponatami i innowacyjnością, z jaką będą stykać się nasi odwiedzający – tłumaczy Małgorzata Kowcun, specjalistka od marketingu. Ostatecznie uznaliśmy, że wszystkie te trzy wartości są jednakowo ważne dla istnienia SCN. Historia, nauka i innowacje – stanowią filary jego funkcjonowania. W ten sposób znaleźliśmy idealną nazwę własną: FILARY. Dzięki niej Centrum wyróżni się pośród podobnych placówek, będzie kojarzone z nowoczesnością i otwartością. Nazwa świetnie harmonizuje też z unikatową architekturą budynku.

Tematyka wystawy będzie wyjątkowa. Eksponaty w SCN, dotyczące głównie nauk ścisłych, ujęte zostaną w fabułę nawiązującą do średniowiecznej historii Stargardu. Dzięki niej zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zrozumieć prawa, według których funkcjonuje nasz świat, ale też poznać wiele ciekawostek z życia swoich przodków. Odróżniać się będzie ostatnie piętro, skupiające się na innowacyjnych technologiach. Tu będą też odbywać się warsztaty i prelekcje.

Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy gościć tutaj setki odwiedzających ze Stargardu i okolic, a także z całej Polski i zagranicy! – podkreśla Ernest Warych. Już dziś zapraszamy wszystkich na Festyn Naukowy, którym jesienią inaugurujemy otwarcie FILARÓW!

Polecamy także:
Poznajemy Szczecin z przewodnikiem, rodzinny rajd rowerowy
Powrócił patrol rowerowy Straży Miejskiej i już ma sukcesy
Poranny pożar na Skolwinie

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię