Strzał pod Kancelarią Premiera w Warszawie. Nie żyje mężczyzna

0
Strzał pod Kancelarią Premiera w Warszawie. Nie żyje mężczyzna

Podczas protestu medyków pod Kancelarią Premiera doszło do tragicznego zdarzenia. 94-latka nie udało się uratować. Pozostawił natomiast list. 

Strzał w „Białym Miasteczku”

Do tragedii doszło na terenie „Białego Miasteczka 2.0” pod Kancelarią Premiera, gdzie od 11 września protestują medycy. Podczas jednego z przemówień rozległ się huk. Okazało się, że doszło do samookaleczenia mężczyzny. 94-latkowi natychmiast została udzielona pomoc, po czym trafił do szpitala. Niestety nie udało się go uratować.

Prokurator Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazał, że na miejscu nie znaleziono broni palnej. Mężczyzna mógł użyć pistoletu hukowego, racy lub petardy. Miał przy sobie natomiast list, w którym wyjaśnił, dlaczego targnął się na własne życie. Samobójca opatrzył wiadomość datą i nazwą miejscowości, a także podpisał się i podał swoją datę urodzenia.

„Oddałem życie jako protest przeciwko strajkowi służby zdrowia (bo jest polityczny przeciw Polsce PiS)!” – czytamy.

W poniedziałek ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok 94-latka. Organizator „Białego Miasteczka 2.0” poinformował, że protest zostaje zawieszony do niedzielnego wieczora, a medycy pozostaną na miejscu w ciszy.

Protest medyków

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia przedstawił osiem postulatów. Wśród nich są m.in. podwyżki; wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki; zatrudnienie większej ilości pracowników administracyjnych i pomocniczych; wprowadzenie norm zatrudnienia związanych z liczbą pacjentów; zapewnienie medykom statusu funkcjonariusza publicznego (dla ochrony przed agresją fizyczną i werbalną); urlopy zdrowotne dla osób, które w zawodzie przepracowały 15 lat; uchwalenie ustawy o medycynie laboratoryjnej i zawodzie ratownika medycznego.

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że realizacja postulatów oznaczałaby ogromny koszt dla budżetu państwa i nie jest w tym momencie możliwa. Rząd zamierza jednak rozmawiać z medykami i dojść do porozumienia w sprawie sukcesywnego wprowadzania zmian na lepsze.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię