Świnoujście: Nowe Punkty Szczepień Masowych

0
UM Świnoujście

Trzy dodatkowe Punkty Szczepień Masowych powstaną w Świnoujściu. Ich działanie będzie niezależnie od pięciu dotychczasowych punktów, które funkcjonują na terenie miasta. Niestety wszystkie będą zlokalizowane na lewobrzeżu.

W nowych punktach szczepień będzie można zaszczepić co najmniej 200 osób dziennie. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że dzienna liczba zaszczepionych może sięgać nawet do 1000 osób.

Pierwszy z punktów powstanie na terenie Szpitala Miejskiego w Świnoujściu, następny w obiektach Uzdrowiska SA, a trzeci w już nie kojarzącej się z opieką zdrowotną sali teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury. Punkt szczepień masowych w MDK dostępny będzie dzięki zaangażowaniu pracowników medycznych Wojskowe Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej.

Mieszkańcy prawobrzeżnej części ubolewają ponieważ brak jest punktów szczepień w częściach miasta po ich stronie Kanału Piastowskiego. Niewątpliwie zmusza ich to do poświęcenia dużej ilości czasu na dotarcie do punktu szczepień. Przede wszystkim są to problemy związane z konieczności przeprawienia się promem.

Mamy nadzieję, że pomimo przeciwności uda się sprawnie przeprowadzić szczepienia ochronne w Świnoujściu. Bezsprzecznie dodatkowe punkty szczepień masowych odegrają w tym dużą rolę.

Polecamy również: Nowa Ordynator Oddziału Pediatrycznego oraz Oddziału Neonatologii

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię