Świnoujście: Ruszył najstarszy i największy festiwal artystyczny

0

W poniedziałek w Świnoujściu, ruszyła FAMA, czyli Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej. To najstarszy i jeden z największych w Polsce festiwali artystycznych. Sześć dni koncertów, spektakli, warsztatów i spotkań z pisarzami czeka uczestników tegorocznej Famy.

Świnoujście: Ruszył najstarszy i największy festiwal artystyczny

Tradycyjnie będzie sporo muzyki, ale także teatr, taniec, performance, kabaret, sztuki wizualne, literatura, fotografia, film oraz dziennikarstwo – mówi rzecznik festiwalu Daniel Źródlewski. Gros artystów festiwalu to młodzi twórcy starannie wyselekcjonowani podczas otwartego naboru. Do udziału w festiwalu zakwalifikowano blisko 150 artystów, którzy w Świnoujściu będą prezentować swój dorobek, ale przede wszystkim szlifować umiejętności pod okiem mistrzów

Od ponad pięćdziesięciu lat, letni, festiwalowy czas w Świnoujściu to inkubator polskiej sztuki. Podczas świnoujskiego festiwalu, swoje pierwsze kroki stawiali muzycy, wokaliści, aktorzy, kabareciarze, poeci, literaci, performerzy, malarze, filmowcy, fotograficy czy animatorzy.

W ubiegłym roku, ze względu na sytuację pandemiczną Fama odbyła się wirtualnie. Festiwal odbywa się od 1965 r. w Świnoujściu, co roku, z przerwą w latach 1978-82, spowodowaną brakiem zgody władz.

Festiwal potrwa do soboty 28 sierpnia. Na wszystkie wydarzenia Festiwalu Fama – wstęp wolny!

Więcej informacji i program Famy TUTAJ 

Polecamy także:
Dobra: Pedofil ujęty!
Natalia Partyka przed igrzyskami: „Czuję presję, gdy wieszają mi złoto na szyi jeszcze przed odbiciem pierwszej piłeczki”
Poseł Łącki usunięty ze Związku Sybiraków! Konsekwencja skandalicznej wypowiedzi

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię