Świnoujście: Srebro Gralaka na Mistrzostwach Polski

0

14. letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu, Franek Gralak zdobył srebrny medal w skoku wzwyż w kategorii U 14 z wynikiem 160 cm. Złoty medalista uzyskał identyczny wynik, a Gralak złoto przegrał tylko jednym strąceniem więcej na niższej wysokości.

Świnoujście: Srebro Gralaka na Mistrzostwach Polski

Franek Gralak na co dzień trenuje w sekcji lekkoatletycznej OSIR „Wyspiarz”. W swoim sportowym dorobku jest już trzykrotnym medalistą Mistrzostw Polski, siedmiokrotnym mistrzem województwa w swojej kategorii wiekowej.

W zawodach wystartował również, tyle że w kategorii U16 w biegu na 300 metrów, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Świnoujściu, Dawid Pecyna. Pecyna jest bardzo dobrze zapowiadającym się młodzikiem, specjalizującym się w biegach średnich na dystansie 600 m. Młody biegacz w zawodach zajął XI pozycję. Za swoje dotychczasowe sukcesy sportowe dostał powołanie do kadry wojewódzkiej i weźmie udział w obozie szkoleniowym w sierpniu. Jest aktualnym Mistrzem Województwa w kategorii U16 w biegu na 300 m.

Zarówno Dawid jak i Franek reprezentowali nasze województwo w Sieradzu i wraz z koleżankami i kolegami z innych klubów w klasyfikacji województw zajęliśmy wysokie IV miejsce w Polsce.

Polecamy także:
Stargard: Od poniedziałku odkomarzają parki i skwery
Komisarz Marek Łuczak i Tomasz Licak ambasadorami Szczecina
Zachodniopomorskie: Znamy wyniki matur! Nasz region na dole listy

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię