Stargard: Od poniedziałku odkomarzają parki i skwery

0
Foto: pixabay.com

Od poniedziałku do środy (5-7 lipca br) w Stargardzie przebiega akcja odkomarzania parków, skwerów i cmentarzy. To już kolejna akcja tego typu w mieście. Dzięki odkomarzaniu zmniejszy się także liczba kleszczy i meszek w całym mieście.

Stargard: Od poniedziałku odkomarzają parki i skwery

Zaleca się zachowanie ostrożności w czasie przebywania na terenach opryskiwanych, chociaż – jak zapewnia firma wykonująca zabieg odkomarzania – preparaty są nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt. Przede wszystkim należy zamknąć okna budynków i oddalić się z miejsca oprysków. Po około 30 minutach od zakończenia akcji można bezpiecznie przebywać na danym terenie.

Akcja będzie przeprowadzana na terenach:

  • parków: Bolesława Chrobrego, Piastowskiego, Popiela, przy obwodnicy Staromiejskiej, Jagiellońskiego, Zamkowego, 3-Maja, Panorama, Batorego, przy ul. Lotników;
  • cmentarzy: przy ul. T. Kościuszki, na Giżynku, przy ul. Lotników;
  • skwerów i terenów zielonych: przy SCK, przy placu Majdanek, na zbiegu ul. M. Konopnickiej i ul. J. Piłsudskiego, przy ul. Cz. Tańskiego, przy ul. Armii Krajowej/ul. W. Pileckiego/ul. L. Staffa, przy alei Dębowej – tzw. Osetno;
  • rowów melioracyjnych i kanałów: Polny „P”, W. Reymonta „R” , Kanał Ulgi „A”, Kanał Ulgi „U”, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, Kanał Młyński, Młynówka, przy ul. Na Grobli, przy ul. Grudziądzkiej.

Aby odkomarzanie było skuteczne, musi być przeprowadzane w sprzyjających warunkach. Konieczna jest sucha i bezwietrzna pogoda, nie może też być zbyt ciepło. Dlatego też, w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, akcja zostanie przeniesiona na inny termin.

Polecamy także:
Komisarz Marek Łuczak i Tomasz Licak ambasadorami Szczecina
Zachodniopomorskie: Znamy wyniki matur! Nasz region na dole listy
Pomoc mogła dotrzeć do większej liczby ludzi!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię