Kilkanaście dni temu rozpoczął się remont ulicy Okólnej. Od samego początku zamknięcie ulicy wywołało wiele kontrowersji, bowiem mieszkańcy zostali pozbawieni dojazdu do swoich posesji. Obecnie kontrowersje wzbudza tempo prac na budowie, a konkretniej całkowity brak pracowników.
Szczecin: Cisza na modernizowanej ulicy Okólnej
Poniedziałek 923 sierpnia – dop. GŚ), godzina 9:10. Na budowie żadnego pracownika, przed chwilą teren prac opuściła jedyna koparka. Ciekawe od kiedy mają być liczone te 120 dni na wykonanie całej inwestycji we wszystkich 3 etapach. – napisał na FB/Kocham<3Bukowo, jeden z mieszkańców tego osiedla. Nie wygląda to optymistycznie, zostaliśmy pozbawieni dojazdu do posesji, brakuje miejsc parkingowych, a nawet służby komunalne nie mają wstępu by odebrać śmieci z posesji. Zgodnie z ustaleniami ZDiTM kosze na odpady biodegradowalne mamy na własne ryzyko wywozić pod kosze zbiorcze licząc, że po drodze nie zmienią one właściciela.
Jak się okazuje remont, który miał ucieszyć mieszkańców, stał się jednak dla nich utrapieniem. Miasto wyłoniło w przetargu wykonawcę i ogłosiło mieszkańcom dobrą wiadomość, z której wynika, że wykonawca ma 120 dni na zakończenie wszystkich prac. Widząc tempo wykonywanych prac, a raczej jego zupełny brak, można wątpić w realność zapowiedzi. Należy oczekiwać opóźnień, które jak zawsze wynikną z nieprzewidzianych trudności. A jakie to trudności to zawsze coś się znajdzie, bo kto sprawdzi, czy faktycznie tak jest.
Osobnym problemem jest brak możliwości dojazdu do posesji przy Okólnej, w razie potrzeby karetek pogotowia, wozów straży pożarnej?
A co z dojazdem karetki pogotowia? Jak to zostało zagwarantowane? Nikomu nie życzę ale … – dopytuje się jeden z mieszkańców ulicy Okólnej.
Przypominamy, że projekt obejmuje wykonanie remontu jezdni, chodników oraz zjazdów do posesji. Remontowana będzie jezdnia dwukierunkowa na długości 600 m oraz ok. 200 m odcinek jednokierunkowy. Sama droga wykonana zostanie z kostki kamiennej, częściowo pozyskanej z rozbiórki istniejącej jezdni. W ramach prac powstaną także nowe chodniki.
My robimy zakłady, o ile ten termin (ustalony na 120 dni – dop. GŚ.) będzie przekroczony. Najwięcej osób obstawia terminy miedzy 9 a 12 miesięcy na pierwszy etap. – czytamy na stronie FB/Kocham<3Bukowo. Opóźnienia w realizacji niemal wszystkich inwestycji w Szczecinie pokazuje, że mieszkańcy raczej będą mieć rację w tej sprawie.
Polecamy także:
Chojna: Martwy człowiek na torach
Szczecin: 1500 sadzonek dębów trafi do mieszkańców Szczecina i okolic
Stargard: Zamknięty przejazd kolejowy