Polskie służby od wielu tygodni bronią granic przed napływem nielegalnych imigrantów. Radni pytają Piotra Krzystka, czy Szczecin okaże symboliczne wsparcie dla pograniczników.
Murem za polskim mundurem
Sytuacja z migrantami, którzy chcą nielegalnie przekroczyć polską granicę i podążyć dalej na zachód, wciąż jest mocno napięta. Na wschodzie naszego kraju dniami i nocami stacjonują żołnierze Wojska Polskiego, Wojska Obrony Terytorialnej i funkcjonariusze Straży Granicznej. Wielu z nich jest daleko od rodzin, a na służbie odpierają ataki, które często zagrażają ich życiu lub zdrowiu.
W Polsce trwa akcja „Murem za polskim mundurem”. Włączyło się w nią tysiące osób, które chcą okazać wsparcie i solidarność ze służbami broniącymi naszych granic. To tylko symboliczny gest, ale może przyczynić się do podtrzymania na duchu funkcjonariuszy, którzy są tylko ludźmi i mogą miewać momenty zwątpienia czy słabości. Szczególnie w sytuacji, gdy są atakowani przez niektóre media, celebrytów i polityków.
Apel do prezydenta Krzystka
W akcję mocno zaangażowany jest szczeciński radny Dariusz Matecki, który wraz ze swoją fundacją Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu broni godności polskich służb.
On, jak i inni członkowie Rady Miasta – Maciej Ussarz, Agnieszka Kurzawa, Roman Lewandowski, Robert Stankiewicz, Marcin Pawlicki, Witold Dąbrowski, Stefania Biernat, Krzysztof Romianowski i Leszek Duklanowski – wystosowali apel do Prezydenta Szczecina. Chcą, by Piotr Krzystek okazał symboliczne wsparcie dla żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy strzegą naszego bezpieczeństwa.
„Dobrą formą przyłączenia się do akcji „Murem za polskim mundurem” byłoby m.in. wywieszenie baneru na którymś budynku będącym nieruchomością miejską, podjęcie aktywności w mediach społecznościowych, w których mógłby Pan zamieścić stosowne podziękowania dla służb mundurowych, przeprowadzenie zajęć szkolnych, na których dzieci tworzyłyby kartki/podziękowania dla żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy strzegą granicy” – napisano.
Polecamy także:
Wybijali szyby i próbowali sforsować ogrodzenie. Bunt w ośrodku dla migrantów
Startuje bezpłatna rehabilitacja dla pacjentów onkologicznych