Wybijali szyby i próbowali sforsować ogrodzenie. Bunt w ośrodku dla migrantów

0
Wybijali szyby i próbowali sforsować ogrodzenie. Bunt w ośrodku dla migrantów
źródło: YouTube

W tymczasowym ośrodku dla migrantów w Wędrzynie doszło do zamieszek. Na miejsce skierowano dodatkowe oddziały Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej. 

Awantura w ośrodku

Około 100 migrantów próbowało sforsować ogrodzenie strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Wędrzynie (woj. lubuskie).  Rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak przekazała, że grupa agresywnych mężczyzn wyszła przed budynek, zaczęła krzyczeć i wszczynać awantury.

Migranci domagali się wypuszczenia ich na wolność. W tym celu mieli wybijać okna i szarpać za ogrodzenie. Do niszczenia używali znajdujących się w budynku mebli.

Na miejsce skierowano dodatkowe oddziały SG, Policję i Straż Pożarną. Rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG oceniła, że sytuacja jest napięta, ale pod kontrolą.

Mężczyźni z Iraku i Afganistanu

W ośrodku znajdują się wyłącznie mężczyźni, którzy trafili tam na mocy postanowienia sądu. Obecnie przebywa tam ok. 600 osób – 358 z nich to obywatele Iraku, sporą grupę stanowią też Afgańczycy.

Choć ośrodek działa jedynie tymczasowo, SG podkreśla, że cudzoziemcy mają zapewnione odpowiednie warunki bytowe. Zadbano też o wyznaczenie obszernych placów, na których mogą spędzać czas na świeżym powietrzu. Mimo to, co jakiś czas dochodzi do awantur i dewastacji.

Polecamy także:

Zbiórka na rehabilitację Jakuba stanęła w miejscu. Czasu coraz mniej

Startuje bezpłatna rehabilitacja dla pacjentów onkologicznych

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię