Szczecin: Jutro najważniejszy mecz Świtu w historii klubu

0
Fot: FB Świt Skolwin

Już w czwartek o 14.00 rozpocznie się na ul. Stołczyńskiej spotkanie Świtu Skolwin z ekstraklasową Legią Warszawa. Na stadionie spotkanie będzie mogło obejrzeć 2000 widzów, zapewne wielokrotnie więcej będzie oglądało spotkanie przed ekranami. 

Świt żądny wygranej

Choć zdecydowanym faworytem spotkania jest drużyna ze stolicy, to jednak drużyna Dumy Północy zamierza wykorzystać problemy Legionistów. A ci mają ich sporo. Przegrywają kolejne spotkania ligowe, media i profile społecznościowe aż huczały od kolejnych newsów o libacjach legionistów w nocnych klubach i domku nad Zalewem Zegrzyńskim.  

Trener biało-błękitnych Andrzej Tychowski powiedział:

Wierzę w to, że jesteśmy już na tyle ogranym zespołem, że nie ma tu miejsca na kompleksy. Na pewno będziemy walczyć o wygraną. 

Drużyna Świtu już w ubiegłorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski udowodniła, że potrafi zaskoczyć i łatwo skóry nie odda. Zespół jest mocno zmobilizowany i żądny zwycięstwa.  Na to zwycięstwo liczą też fani drużyny. Cały Skolwin, żyje spotkaniem i trzyma kciuki za wygraną Świtu. 

Planowano spotkanie z uczniami SP44

Był plan, że drużyna Legii przyjedzie dzień wcześniej. Planowano spotkanie piłkarzy z uczniami skolwińskiej 44 podstawówki. Społeczność szkolna też mocno żyje meczem. Na szkolnych telebimach wyświetlane są reklamy meczu, uczniowie planują ubrać się w stroje w barwach Świtu, by w ten sposób okazać wsparcie dla Dumy Północy.  Niestety wewnętrzne problemy drużyny gości sprawiły, że ta ląduje dopiero dzisiaj o 20.00 w Goleniowie. A szkoda, bo niewątpliwie byłoby to spore wydarzenie dla uczniów.  

Obiekt, na którym zostanie rozegrany mecz przeszedł małą modernizację. Dostawiono dodatkową trybunę oraz poprawiono murawę. Niedawno na obiekcie przy Stołczyńskiej otworzono “halę balonową”, co zdecydowanie poprawiło warunki szkoleniowe zespołu, zwłaszcza akademii Świtu.  

Największe wydarzenie w historii Świtu

Spotkanie 1/16 Fortuna Puchar Polski pomiędzy Świtem Szczecin a Legią Warszawa poprowadzi doświadczony arbiter Dominik Sulikowski z Gdańska, który od sezonu 2008/2009 prowadzi spotkania na szczeblu centralnym. Asystować mu będą Bartosz Heinig oraz Rafał Brieger, a sędzią technicznym będzie Artur Aluszyk. Sędzią VAR będzie doskonale znany z boisk polskiej ekstraklasy Krzysztof Jakubik, natomiast asystentem VAR Adam Kupsik. Po raz pierwszy na Stołczyńskiej będzie możliwość skorzystania z tej opcji. 

Każdy kibic wraz z biletem otrzyma okazyjny szalik, do nabycia są też limitowane koszulki. Również specjalną ofertę dla kibiców przygotował sponsor klubu, jeden z zakładów bukmacherskich i na specjalne hasło (szczegóły na fanpejdżu klubu), jest możliwość obstawienia zakładu z zyskiem 50:1. 

My uważamy, że warto, bo Świt i mamy nadzieję, że pokona Legię i będziemy cieszyć się dalej z gry naszego jedynego przedstawiciela województwa w Fortuna Pucharze Polski. 

Ponieważ MOSRiR przez 70 lat działalności klubu nie postarał się o odpowiednie zaplecze z parkingiem, a miasto nie wybudowało stacji SKM i nie ma gdzie zaparkować, klub prosi o przybycie środkami komunikacji miejskiej. Autobusy linii 102 i 63 przystanek Skolwin Dworzec. Bramy stadionu będą otwarte od 12.00. 

Polecamy także:

Szczecin: Tramwajem do Mierzyna? – konsultacje z gwiazdką
Szczecin: Kolizja na ul Chopina. Dwie osoby poszkodowane!
TSUE nakłada kolejną karę na Polskę! Tym razem 1 mln euro dziennie!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię