Szczecin: Grupa Azoty Police i Port Morski udostępnią nieruchomości pod budowę tunelu obwodnicy Szczecina

0

Szczecin: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police oraz także Zarząd Morskiego Portu Police przekażą znajdujące się w ich dyspozycji tereny pod budowę Zachodniego Obejścia Szczecina. Taką wolę przelaną na treść listu intencyjnego, podpisano z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi przede wszystkim o tunel, który będzie przebiegał pod Odrą w kierunku miejscowości Święta. Z listu wynika również, że GDDKiA nie będzie musiała wykupywać ziemi pod ten cel od jej właścicieli. Zachodnia część obwodnicy Szczecina ma wynieść około 5.5 mld złotych.

Polecamy także: Szczecin: Sprawcy pobicia w centrum miasta staną przed sądem

Szczecin: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police oraz także Zarząd Morskiego Portu Police przekażą swoje grunty

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police oraz także Zarząd Morskiego Portu Police przekażą znajdujące się w ich dyspozycji tereny pod budowę Zachodniego Obejścia Szczecina. Taką wolę przelaną na treść listu intencyjnego, podpisano z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Polecamy również: Już niebawem powstanie nowy parking na os. Arkońskim !

– Jesteśmy żywotnie zainteresowani budową zachodniej obwodnicy Szczecina. Wprawdzie pierwotny przebieg trasy powodował wiele konfliktów z infrastrukturą zakładową, ale dzięki podjętym przez nas działaniom, inwestor ostatecznie przyjął bardzo korzystny dla spółki wariant trasy, uwzględniając budowę tunelu o ok. 1,5 km dłuższego niż pierwotnie zakładano. Pozwoli to na niemal bezkolizyjne i bezpieczne przeprowadzenie obwodnicy przez tereny należące do spółki – mówił Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Police.

Według założeń wjazd do tunelu po zachodniej stronie rzeki usytuowany będzie w rejonie ulic Piotra i Pawła oraz Kuźnickiej w Policach.

Źródło: wSzczecinie

Polecamy także przeczytać artykuły:

 

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię