Szczecin: Od piątku pojedziemy nową ulica Szafera

0
Foto: Kadr z filmu Prezydenta Szczecina

Od piątku, 20 sierpnia, ulica Szafera będzie dostępna dla kierowców. Nieco później, z uwagi na trwające odbiory torowiska i pętli, pojedziemy tramwajem. Pierwotnie Szafera miała być oddana do eksploatacji wiosną tego roku.

Szczecin: Od piątku pojedziemy nową ulica Szafera

Ulica Szafera, na ponad kilometrowym odcinku, zmieniła się z ulicy jedno jezdniowej w dwu jezdniową po dwa pasy ruchu. Wybudowano również cztery ronda. Za 125 milionów złotych drogowcy położyli nową nawierzchnię i przede wszystkim torowisko tramwajowe. Składy będą dojeżdżały do nowej pętli przy Netto Arenie.

Cztery ronda powstały na skrzyżowaniu z ulicami Zawadzkiego, Jarzyńskiego, Romera i Modrą, Modrą i Szeroką (rondo turbinowe). Pomiędzy jezdniami wybudowano torowisko tramwajowe, po którym poruszać będą się również autobusy. Tory prowadzą do nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy Netto Arenie. Prawdopodobnie kursować tu będą tramwaje linii 1 i 3 oraz autobus linii 75. Nowy układ sieci tramwajowej, zależy jednak od zakończenia przebudowy torowisk na al. Wyzwolenia. To wtedy zapadnie decyzja ostateczna jakie tramwaje pojadą ulicą Szafera.

Polecamy także:
23 lata po tragedii. W wypadku pod Przybiernowem zginęli polscy olimpijczycy
Lidl idzie w ślady Biedronki? Coraz więcej sklepów chce handlować w niedziele
Świnoujście: Zamknięta dla pojazdów część ul. Wybrzeże Władysława IV

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię