Szczecin: Odsłonięcie pomnika ks. Jerzego Popiełuszki. W uroczystości brał udział przewodniczący NSZZ „Solidarność”

0
Odsłonięcie pomnika Jerzego Popiełuszki. W uroczystości brał udział przewodniczący NSZZ

Dziś przy kościele św. Stanisława Kostki odsłonięto pomnik kapelana „Solidarności” – ks. Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. 

Odsłonięcie pomnika

Dziś o godz.11 w kościele św. Stanisława Kostki przy ul. Matki Teresy odbyła się Msza Święta w intencji „Solidarności”. Po niej odsłonięto pomnik patrona formacji – błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. W uroczystości brał udział przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Pomnik autorstwa Marka Karpa wykonany jest z brązu.

Błogosławiony ks. Popiełuszko

Ksiądz Jerzy Popiełuszko był kapelanem warszawskiej „Solidarności” i żywym symbolem walki o prawa człowieka i wolność Ojczyzny. W czasie stanu wojennego organizował pomoc dla prześladowanych i uczestniczył w procesach aresztowanych. Od 1982 roku odprawiał Msze za Ojczyznę, a swoją działalność duszpasterską oparł na przesłaniu: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

19 października 1984 roku został porwany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Ksiądz Popiełuszko został ogłoszony błogosławiony Kościoła katolickiego w 2010 roku.

Polecamy także:

Stargard: FILARY dostępne dla mieszkańców

Świnoujście: Wschodnia obwodnica miasta prawie gotowa

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię