Szczecin: Prokuratura bada sprawę tajemniczej „bomby” na ul. Skargi

0
tajemniczej

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie przejęła sprawę tajemniczej „bomby”, znalezionej w piątek na strychu kamienicy przy ul. Piotra Skargi. Z budynku ewakuowani zostali jego mieszkańcy, którzy wrócili już do swoich mieszkań.

„Są prowadzone czynności związane z ujawnieniem przedmiotu, który może spowodować zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego” – mówi rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

Prokuratura nie udziela więcej informacji na ten temat.

W piątek na strychu jednej z kamienic przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie znaleziono niezidentyfikowany obiekt. Dla bezpieczeństwa mieszkańców zarządzono ewakuację mieszkańców dwóch klatek tego budynku.

„Z kamienicy ewakuowano 37 osób, w tym 90-latkę, która nie mogła o własnych siłach opuścić kamienicy. Kobieta została przetransportowana do szpitala” – poinformował rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Szczecinie mł.asp. Przemysław Majer.

Na czas prowadzenia czynności ruch pojazdów na skrzyżowaniu ul. Piotra Skargi i ul. Janosika został wstrzymany.

Tuż po godzinie 18 ewakuowani mieszkańcy kamienicy wrócili do swoich mieszkań. Ponadto ruch pojazdów na skrzyżowaniu ul. Piotra Skargi z ul. Janosika został wznowiony.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię