Rolnicy planują czasowe zawieszenie protestu, który prowadzą na terenie Szczecina. Powodem są nadchodzące święta. Kolejny przejazd ulicami miasta planowany jest na czwartek 13 kwietnia.
Mimo zawieszenia protestu na ulicach Szczecina rolnicy nie mają zamiaru opuszczać miasteczka zlokalizowanego przy ulicy Szczerbcowej. W ostatnich dniach mieliśmy okazję obserwować wzmożoną aktywność protestujących. Rolnicy zapowiadają, że nie składają broni, a protest od 13 kwietnia z każdym dniem będzie się nasilał. Podkreślają przy tym, że będą strajkować do skutku.
– Protest będzie za każdym razem zaostrzany, kolejny raz na ulice Szczecina wyjedziemy w czwartek 13 kwietnia. Chcemy aby ludzie, którzy przyjechali tu na święta mogli spokojnie opuścić miasto, bez żadnych utrudnień – poinformował Stanisław Barna, jeden z liderów rolniczego protestu w Szczecinie.
Protest rolników trwa od 23 marca, uczestnicy zorganizowali przy urzędzie wojewódzkim tzw. zielone miasteczko, gdzie mają zamiar spędzić nadchodzące święta. Protestujący domagają się natychmiastowego zaprzestania importowania płodów rolnych z Ukrainy, rolnicy chcą również spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim.
POLECAMY TAKŻE:
Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy oraz rozpoczęcie Triduum Paschalnego