Szczecin: Senior znęcał się nad konkubiną. Bił ją i kopał po całym ciele

0
Szczecin: Senior znęcał się nad konkubiną. Bił ją i kopał po całym ciele

73-latek przez półtora roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną. Już wcześniej był skazany za podobne przestępstwo. 

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie.

Koszmar kobiety trwał półtora roku, zanim zdecydowała się powiadomić odpowiednie służby. W okresie od stycznia 2020 roku do 19 czerwca 2021 roku znosiła przemoc ze strony mężczyzny, z którym pozostawała we wspólnym pożyciu. Agresor, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał kobietę słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia, a także uderzał ją pięściami i kopał po całym ciele.

Jeden z ataków mógł się skończyć tragicznie. W lutym 2021 roku mężczyzna uderzył pokrzywdzoną w głowę głośnikiem, a odniesione rany wymagały interwencji medycznej.

Podejrzany został zatrzymany, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Okazało się, że 73-latek był w przeszłości karany sądownie, a zarzucanego mu czynu dopuścił się w ramach recydywy wielokrotnej.

Za przestępstwo znęcania się fizycznego lub psychicznego nad osobą najbliższą (art. 207 § 1 kk) grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jednak w przypadku recydywy wielokrotnej sąd wymierzy karę w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć w wysokości do górnej granicy zwiększonej o połowę.


Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.

Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

Polecamy także:

Szczecin: Nagrody dla autorów lokalnych inicjatyw! Zgłoszenia wciąż trwają

Szczecin: Plac zabaw na cmentarzu?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię