Szczecin: Straż Miejska odholowała 11 samochodów!

0

Po sygnałach od Czytelników, że parking dla samochodów na węźle Turkusowa jest za mały i nie ma gdzie zostawić pojazdu sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja.

Duży ruch i mało miejsc

Godzina 14.00, ruch spory na węźle. Co chwilę podjeżdżają autobusy i tramwaje. Podobna sytuacja dotyczy Parkingu Park and Ride – Parkuj i jedź (P&R). Nie ma wolnych miejsc, a jeżeli nawet ktoś z tramwaju wsiądzie do samochodu i odjedzie, to już na jego miejsce czeka kolejny.  Od strony Selgrosa każde wolne miejsce możliwe do wykorzystania, również zastawione samochodami.  

Pasażerowie szybko przemykają między parkingiem, a tramwajem. Pytani mówią, że są problemy z parkowaniem. Jest mało miejsca i przeważnie wszystko zajęte. Remonty spowodowały, że mieszkańcy przesiedli się na komunikację miejską i parkingi się zapełniły. Wcześniej było luźniej i część mieszkańców zrobiła sobie z parkingu P&R zwykły osiedlowy parking. I zaczęły się problemy.  

Tu mnie pan uprzedził, że odholowują auta, więc przestawiłam tutaj, bo akurat zwolniło się miejsce. Ale tak, jest problem z miejscami. Tutaj przynajmniej można kupić bilet, bo na Przestrzennej niestety nie ma gdzie. 

Zapytaliśmy kierowcę autobusu, jakie są jego obserwacje i czy parking faktycznie jest za mały? Potwierdził nasze obawy. Widzi pan sam, od jakiegoś czasu są tu tabliczki informujące o tym, że nie wolno na placu manewrowym parkować i że samochód odholują jak będzie stał, ale i tak stawiają i ryzykują.  

Problem z manewrowaniem

Poprosiliśmy o komentarz Włodzimierza Sołtysiaka, prezesem spółki autobusowej w Dąbiu (SPAD)

jest problem, samochody nagminnie parkują tak, że blokują nam możliwość manewrowania i wyjazdu. Brakuje miejsca. pytanie jednak, po co był ten parking budowany? To miał być P&R, a nie osiedlowy parking, a tak nam się wydaje, że w ten sposób traktują go mieszkańcy. Musiałby pan skontaktować się ze Strażą Miejską, pewnie będą mieli swoje obserwacje. 

Odholowane na koszt właściciela

Ze straży miejskiej sytuację skomentowała rzecznik Joanna Wojtach:

Nowa organizacja pojawiła się tam na początku lipca. Sami też zwróciliśmy uwagę, że w kilku miejscach można trochę przesunąć znaki, co pozwoli zyskać kilka, tak cennych miejsc. Na początku upominaliśmy kierowców nie stosujących się do nowej organizacji i nie zwracających uwagi na znaki. jednak czas upominania się skończył i niestety 11 samochodów zostało dnia dzisiejszego odholowanych na koszt właściciela. Jest to ostateczność, ale jak się kierowcy nie stosują do znaków, niestety muszą ponieść konsekwencje. Apelujemy do wszystkich kierujących nie tylko tam, ale w całym mieście, by stosowali się do znaków. Nam też nie jest przyjemnie karać wbrew obiegowej opinii na nasz temat. 

W sprawie traktowania parkingu przez mieszkańców osiedla jako osiedlowego parkingu, nie ma przepisu, który by im zabraniał tego.

Oni też mogą podjechać i przesiąść się do autobusu czy tramwaju pozostawiając pojazd na parkingu.

Choć przepisy tego nie zabraniają, warto przemyśleć sprawę parkowania. Blokując pasażerom parking dla nich przeznaczony siłą rzeczy są oni wypychani na osiedle, gdzie z pewnością będą szukać miejsca. Tym sposobem nawzajem będą sobie miejsca blokować. 

Czy jest szansa na powiększenie parkingu? Czy może budowa drugiego w okolicy będzie możliwa? Czekamy na odpowiedź z urzędu miasta. Do sprawy będziemy wracać. 

 

Polecamy także:

Szczecin: „Kamerzysta” nie wyjdzie na wolność
Świnoujście: Rodzicielstwo Zastępcze szansą dla dzieci
SKM budowa ruszyła z miejsca

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię