Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/Newspaper/theme.json) is not within the allowed path(s): (/home/sz24/domains/szczecinskie24.pl:/tmp:/var/tmp:/home/sz24/.tmp:/home/sz24/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/sz24/domains/szczecinskie24.pl/public_html/wp-includes/class-wp-theme-json-resolver.php on line 353
Szczecin: W ciekawej i rodzinnej formie ruszają Uroczystości Odpustowe!
Home Szczecin Szczecin: W ciekawej i rodzinnej formie ruszają Uroczystości Odpustowe!

Szczecin: W ciekawej i rodzinnej formie ruszają Uroczystości Odpustowe!

0

Wierni oprócz wspólnej modlitwy i procesji, będą mogli wziąć udział w biegu po Puszczy Bukowej, udać się na projekcję filmu o ks. Popiełuszce oraz bawić się na rodzinnym festynie. 

Już dziś rozpoczynają się Uroczystości Odpustowe w parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy skrzyżowaniu ulic Gwarnej i Romantycznej na osiedlu Nad Rudzianką. O godz. 11 wierni będą mogli wziąć udział w „Rajdzie im. ks. Jerzego Popiełuszki”, gdzie w formie rodzinnych zabaw przybliżona zostanie postać błogosławionego patrona.

-19 października to dzień samego odpustu, który jest poprzedzony adoracją Najświętszego Sakramentu. Już 18 i 19 października od rana, przez cały dzień, będziemy się modlili – mówi proboszcz parafii ks. Sylwester Marcula.

23 października amatorzy sportu będą mogli spróbować swoich sił w „Biegu im. ks. Jerzego Popiełuszki”. Uczestnicy wystartują w Puszczy Bukowej na dystansach 5 km i 1 km.  W godzinach popołudniowych odbędzie się konferencja poświęcona ks. Popiełuszce połączona z projekcją filmu dokumentalnego.

Z kolei na 24 października zaplanowana została procesja różańcowa. Rozpocznie się o 10.30 w kościele pw. św. Stanisława Kostki przy pl. Matki Teresy 5, a zakończy w parafii Nad Rudzianką. Ok. godziny 14.30 odbędzie się uroczysta Msza Odpustowa, a po niej koncert patriotyczny zespołu Kawuś Smoothie House i rodzinny festyn.

Pełen harmonogram wydarzeń znajduje się poniżej.

Polecamy także:

Wielkie jesienne sprzątanie Bezrzecza już jutro!

Szczecin: Prokuratura bada sprawę tajemniczej „bomby” na ul. Skargi

Skomentuj artykuł!
- REKLAMA -

KTO MOŻE UZYSKAĆ BEZPŁATNĄ POMOC PRAWNĄ?

BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię