Mężczyźni w wigilijny wieczór razem spożywali alkohol. Niestety dla jednego z nich libacja miała tragiczny finał.
Był 24 grudnia 2020 roku, Wigilia Bożego Narodzenia. Dla większości to dzień spędzony w rodzinnej atmosferze z bliskimi. Tymczasem na ulicach Szczecina dochodziło do okropnych scen. Wielokrotnie pisaliśmy o Jakubie Znojku, który tego dnia próbował ująć nietrzeźwego kierowcę, a sam stał się jego ofiarą. W wyniku staranowania doznał urazu czaszki. Większości czynności musi uczyć się od nowa.
Czytaj więcej: Pijany kierowca zrujnował życie Jakuba Znojka. Akt oskarżenia już trafił do sądu
W ubiegłoroczną Wigilię doszło również do innego incydentu. Niestety w tym przypadku ofierze nie udało się przeżyć.
Zdarzenie miało miejsce w centrum Szczecina. Pokrzywdzony spożywał alkohol wraz z podejrzanym i innymi osobami. Wywiązała się między nimi tragiczna w skutkach kłótnia. W pewnym momencie 60-latek wyjął nóż i zadał nim cios w brzuch pokrzywdzonego, który osunął się na ziemię. Podejrzany, jak gdyby nigdy nic, wrócił do swojego mieszkania.
Na miejsce zdarzenia przybyła załoga pogotowia ratunkowego, która udzieliła mężczyźnie pierwszej pomocy i w trybie pilnym przetransportowała do szpitala. Niestety rana penetrująca o długości 16 cm w kierunku żołądka została zadana z dużą siłą i spowodowała zbyt dużo obrażeń. Mężczyzny nie udało się uratować.
60-latek został zatrzymany, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Okazało się, że zbrodni zabójstwa dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. W jego mieszkaniu zabezpieczono również broń palną, którą posiadał bez wymaganego pozwolenia.
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie oskarżył go o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia. Zgodnie z art. 148 § 1 Kodeksu karnego grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Szczecin: Chciał się tylko ogrzać. Niestety, nie przeżył…
Rusza przebudowa Modrej i Koralowej. Utrudnienia dla kierowców