Szczecin: Brutalny atak na kościół. Mężczyzna skakał po krzyżu i zaatakował księdza

0
Szczecin: Zniszczył przedsionek kościoła, skakał po krzyżu i uderzył księdza

Do szokującego zdarzenia doszło w parafii św. Józefa przy ul. Połabskiej. Mężczyzna wdarł się do kościoła, zniszczył jego przedsionek i skakał po krzyżu. Interweniującemu kapłanowi złamał żuchwę. 

Mężczyzna pojawił się na terenie parafii ok. godz. 10 w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych substancji odurzających. Zachowywał się agresywnie – niszczył przedsionek kościoła i rzucał krzesłem w szklane drzwi. Postanowił również sprofanować zabytkowy krzyż, który znajduje się w świątyni od wielu lat. Pijany mężczyzna bez opamiętania kopał go i skakał po nim.

O niepokojących hałasach zawiadomił plebanię jeden z przechodniów. Ks. Marcin Nockowski miał sprawdzić, co się dzieje. To młody kapłan, który do parafii trafił pod koniec sierpnia br.

Po krótkiej dyskusji, którą widać na kamerach monitoringu, agresor zamachnął się i uderzył ks. Marcina pięścią w twarz. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Na miejscu szybko zjawiła się Policja, a ksiądz trafił do szpitala. Okazało się, że ma pękniętą żuchwę i czeka go operacja.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię