Szpital w Gryficach wraca do normalności

0

Jak informuje na swoich stronach Szpital w Gryficach, w związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej w kraju i decyzją wojewody likwidującą oddział covidowy, szpital powraca do swojej normalnej działalności.

W związku z likwidacją łóżek dedykowanych pacjentom COVID-19 w SPZZOZ w Gryficach, zarówno w tzw. oddziale covidowym, jak i w Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii, pacjenci, u których zostanie potwierdzona infekcja, będą kierowani do Oddziału Zakaźnego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie.

Ponadto od wtorku (22.06) wznowiono działalność Oddziału Neurochirurgicznego i Poradni Neurochirurgicznej w ich właściwych lokalizacjach i w pełnych wymiarach organizacyjnych. To na pewno dobra wiadomość dla pacjentów, którzy ucierpieli przez czasową likwidację oddziału i poradni. Wielu z nich zmuszonych zostało do przerwania regularnej diagnostyki, a czasem nawet leczenia. Dla niektórych droga do innego miasta jest trudna, bądź nawet niemożliwa.

Kolejną dobrą wiadomością było wznowienie przyjęć planowych do wszystkich oddziałów szpitalnych. Jednak obowiązują obostrzenia. W związku z tym przed przyjęciem na oddział obowiązkowe jest wykonanie testów w kierunku zakażenia SARS-Cov-2. Testy te wykonywane będą wyłącznie u pacjentów niezaszczepionych oraz pacjentów, którzy dotychczas nie chorowali na chorobę zakaźną wywołaną wirusem SARS-CoV-2.

Przywrócono również możliwość odwiedzin.

Niestety są one mocno obwarowane zestawem zasad:

    • odwiedziny codziennie tylko w godzinach 15:00 – 17:00,
    • jednorazowo u Pacjenta może przebywać jedna osoba,
    • odwiedzać mogą wyłącznie osoby zdrowe, bez cech infekcji oraz w pełni zaszczepione, nie wcześniej niż 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki,
    • osoba odwiedzająca musi okazać potwierdzenie zaszczepienia przez odwiedzinami i na wezwanie personelu medycznego,
    • wejście odwiedzających odbywa się przez drzwi zlokalizowane w łączniku pomiędzy budynkami szpitala, od strony lądowiska dla helikopterów / stacji dializ.

Rozwiązanie to przypomina nieco poprzedni, reżimowy ustrój. Jest to jednak dobry prognostyk na powrót do pełnej normalności.

Źródło: MEDICAM Gryfice

Polecamy także:

Powszechny dostęp do aborcji? Kontrowersyjna rezolucja PE
Kamień Pomorski: Szpital św. Jerzego otrzymał sprzęt medyczny
Myślibórz: Rzucił się w ogień by ratować kobietę

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię