Do kuriozalnej sytuacji doszło w Warzymicach, świeżo wyremontowana ulica Cedrowa została zamknięta dla ruchu. Postanowiliśmy sprawdzić co jest powodem takiej decyzji i kto za nią odpowiada?
Ulica Cedrowa popularnie jest nazywana przez kierowców „skrótem przez szklarnie”, niedawno została ona wyremontowana i równie szybko zamknięta dla ruchu. Okazuje się, że Gmina Kołbaskowo w uzgodnieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad uchwaliła plan zagospodarowania przestrzennego z którego wynikało, że ruch pójdzie drogą równoległą do drogi krajowej numer 13. Egzekwując postanowienia kazano zamknąć zjazd w tym miejscu. Dodatkowy problem polega na tym, że droga równoległa nie jest dostosowana do pojazdów ciężarowych, ustawione są tam bowiem stosowne znaki.
-Droga została zamknięta, zgodnie z organizacją ruchu zatwierdzoną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Według ich przepisów zjazdy usadowione są zbyt blisko. Dopóki nie przejmiemy tej drogi, to tak będzie. Jako magistrat jesteśmy chętni przejąć tą drogę i wtedy zostanie ona otwarta. Przez chwilę musimy się niestety pomęczyć – poinformował przedstawiciel Gminy Kołbaskowo.
Niestety ta „chwila” może potrwać nawet około roku. Tym samym należy uzbroić się w cierpliwość.
Polecamy także:
Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn i zabezpieczyli prawie pół kilograma narkotyków
Podczas rutynowej kontroli złapano poszukiwanego oraz zabezpieczono narkotyki