W sierpniu kolejne atrakcje dla dzieci w Zamku Książąt Pomorskich

0

W sierpniu Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza dzieci na kolejne atrakcje przygotowane na tegoroczne wakacje. Legendy Pomorza Zachodniego, kreatywne warsztaty artystyczne i bajkowe spektakle – to wszystko czeka na najmłodszych.

W sierpniu kolejne atrakcje dla dzieci w Zamku Książąt Pomorskich

W dwie pierwsze niedziele sierpnia Zamek zaprasza na teatralne, interaktywne Legendy Pomorza Zachodniego. To gratka nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin. Już 1 sierpnia historię „Eryka Pomorskiego – ostatniego wikinga Bałtyku i inne morskie legendy” zaprezentuje autorka książki Małgorzata Duda (przewodniczka po Szczecinie i Pomorzu Zachodnim oraz autorka książek i przewodników). Początek o godz. 12 na Dziedzińcu Menniczym.

Tydzień później, czyli 8 sierpnia, w wykonaniu Joanny Matuszak i Przemysława Walicha, aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie, usłyszymy „Bursztynowe baśnie” („Gwiazda ziemna”, „Dlaczego Bałtyk jest słony”) oraz „125 baśni do opowiadania dzieciom”. Bilety na Legendy: 5 zł dziecko, 10 zł opiekun.

Na małych widzów czekają też spektakle w wykonaniu szczecińskiego Teatru Rozmaitości GWITAJCIE. W soboty na Dziedzińcu Menniczym obejrzeć będzie można takie przedstawienia jak: „Czas Czarodziej” (7 sierpnia), „Bajki Pana Brzechwy” (21 sierpnia) oraz „Mądralinka” (28 sierpnia). Przedstawienia będą rozpoczynać się o godz. 11. Bilety: 10 zł dziecko, 20 zł opiekun.

W sierpniu na zamkową scenę powróci uwielbiany przez dzieci spektakl „Ślimak”. To mądra i zabawna opowieść dla najmłodszych o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co mamy, bo nieznane nie zawsze jest lepsze od tego, co bliskie. Przedstawienie powstało na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. „Ślimaka” będzie można zobaczyć 22 sierpnia (niedziela) o godz. 12 na Dziedzińcu Menniczym.

W kolejną niedzielę (29 sierpnia) Zamek zaprasza dzieci na „Improbajkę”. Aktorzy grupy Impro z Krypty razem z dziećmi wyruszą do krainy fantazji, gdzie wszystko może się zdarzyć i wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i nigdy więcej się nie powtórzą. Start o godz. 12 na Dziedzińcu Menniczym.

Bilety na „Ślimaka” i „Improbajkę”: 10 zł dziecko, 20 zł opiekun.

W sierpniu Zamek Książąt Pomorskich zaprasza najmłodszych na kolejną odsłonę warsztatów artystycznych „Podwieczorki ze sztuką”. Uczestnicy zajęć będą tworzyć m.in. magiczne, wiszące stroiki, kolorowe zegary słoneczne czy fantazyjne figury z masy solnej. Spotkania będą odbywać się w Holu Wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca) o godz. 17. Poprowadzi je Aleksandra Gisges-Dalecka – projektantka artystycznej odzieży, reżyser sztuk teatralnych, animatorka kultury, scenografka i scenarzystka.

Terminy „Podwieczorków” w sierpniu: 3, 9, 17 i 25. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona (15). Bilety: 20 zł.

Wszystkie bilety na wydarzenia można kupić przez stronę bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.).

Polecamy także:
77 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie
Już od jutra zmiana zasad wjazdu do Niemiec
Szczecin: Uczcijmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię