Wielkie murale + Wirtualne Muzeum Pogoni Szczecin! Zagłosuj w SBO!

0

Kibice Pogoni Szczecin złożyli projekt w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim, który ma na celu spopularyzowanie historii Pogoni Szczecin oraz uświadomienie lokalnej społeczności o prospołecznej funkcji klubu.

Kolejna odsłona Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym mieszkańcy Szczecina mogą głosować na projekt służący lokalnej społeczności.

W poprzednim roku SBO wygrali kibice Pogoni Szczecin z projektem „Pomnik dla Floriana”. Projekt ten zakładał wybudowanie pomnika Floriana Krygiera – legendarnego trenera Pogoni Szczecin i wychowawcy młodzieży.

W tym roku kibice Pogoni Szczecin również zgłosili projekt. Projekt zgłoszony przez fanów szczecińskiego klubu nosi nazwę „WIRTUALNE MUZEUM POGONI SZCZECIN”. Czy chodzi tylko o kwestie wirtualne? Co kryje się pod tą nazwą?

Projekt składa się z trzech części, o których mogą państwo przeczytać poniżej.

Zapraszamy do lektury.

Społeczny wymiar Pogoni Szczecin

Celem projektu jest zwiększenie powszechnej świadomości na temat najbardziej znanego i popularnego klubu sportowego na Pomorzu Zachodnim. Klub MKS Pogoń Szczecin ma wymiar nie tylko sportowy, ale również prospołeczny. Wspólna identyfikacja mieszkańców regionu (nie tylko Szczecina) z klubem, jest również wyrazem społecznej funkcji klubu.

Wirtualne Muzeum Pogoni Szczecin

Pierwszym krokiem jest stworzenie wirtualnego muzeum Pogoni Szczecin w którym będzie prezentowana historia Morskiego Klubu Sportowego oraz ludzi, którzy ten klub współtworzyli i byli lub są jego częścią. W przyszłości projekt ten ma zostać rozwinięty w kierunku stworzenia muzeum szczecińskiego sportu.

Murale z historią upiększające miasto

Projekt wbrew sugerującej nazwie, ma również mieć charakter fizyczny, czego wyrazem będą murale, jakie mają powstać na terenie Szczecina. Podniesie to estetykę otoczenia miejsc w których ów murale powstaną. Co ciekawe zostaną one wzbogacone o kody QR, przekierowujące na strony internetowe, na których zostanie umieszczona historia szczecińskiego klubu.

Planowane jest wykonanie aż 5 wielkoformatowych murali na terenie Szczecina. Każdy z nich ma mieć powierzchnię min. 200 m²!

Tablice informacyjne na każdym Orliku!

Ostatnią częścią projektu jest wykonanie tablic informacyjnych wraz z kodem QR na każdym z 23 szczecińskich Orlików! Tablice będą zawierały informacje na temat ważnych postaci związanych z Pogonią Szczecin. Postacie wybierane będą nie tylko pod kątem stricte sportowym, ale także pod kątem prospołecznym.

Jak zagłosować w SBO?

Głosowanie odbywa się POD TYM ADRESEM.

Projekt „WIRTUALNE MUEZUM POGONI SZCZECIN” znajduje się na miejscu 13 w ogólnomiejskich projektach. Na projekt można oddać 2 głosy! Głosować może każdy bez względu na wiek.

Głosowanie trwa do 7 grudnia do godz. 9:00.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia inicjatywy!

Grafiki zostały wykorzystane ze strony internetowej Pogoń SportNet.

POLECAMY TAKŻE:

Szczecin: Ul. Włościańska na Pomorzanach zamknięta przez tydzień 

Stargard: „Grunt na medal” dla Parku przemysłowego Nowoczesnych Technologii 

Silne opady śniegu na wschodzie naszego regionu 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię