Stargard: „Grunt na medal” dla Parku przemysłowego Nowoczesnych Technologii

0
Grafika: UM w Stargardzie

Zdaniem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, w Stargardzie znajdują się najlepsze grunty pod inwestycje na Pomorzu Zachodnim. To uzbrojone 37 ha terenu inwestycyjnego w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Prezydent Rafał Zając osobiście odebrał nagrodę na konferencji PAIH.

Stargard: „Grunt na medal” dla Parku przemysłowego Nowoczesnych Technologii

Prezydent Rafał Zając z nagrodą. (Foto: UM w Stargardzie)

To kolejne wyróżnienie dla Stargardu. 11 lat wcześniej nagrodzono 50 hektarową działkę, którą później w całości kupiła firma Cargotec.

Z mojej perspektywy to docenienie wysiłku, który wkładamy w przygotowanie jak najlepszej propozycji dla inwestorów. Nieskromnie przyznam, że nasze grunty w Stargardzie stanowią jedną z najatrakcyjniejszych ofert inwestycyjnych w Polsce. Są znakomicie zlokalizowane, kompleksowo uzbrojone, mają wysoką nośność i znajdują się na pokaźnych obszarach. Dodatkowo inwestorom gwarantujemy najwyższą jakość obsługi na każdym etapie współpracy – mówi prezydent Rafał Zając.

Nagrodzony teren, to 37 hektarów, które oczekują na inwestorów. Obok wspomnianej działki działają już między innymi Centrum Dystrybucyjne Lidl i Waimea Logistic Park, a wszystkie firmy działające w Parku zatrudniają około 4 tysięcy osób. Warto podkreślić, że z terenu Parku jest dogodny dojazd do dróg ekspresowych S10 i S3 oraz autostrady A6.

Foto: UM Stargard

Kończący się rok to czas ogromnych inwestycji Stargardu w rozwój oferty PPNT – dodaje prezydent Zając. Ponad 30 milionów złotych wydaliśmy na uzbrojenie tam kolejnych terenów. To działki przeznaczone przede wszystkim dla mniejszych przedsiębiorstw – zarówno na rozwój istniejących firm, jak i lokalizację zupełnie nowych podmiotów. W ramach inwestycji przedłużona została również ul. Metalowa, łącząca nowe tereny inwestycyjne z już istniejącymi. Większe bezpieczeństwo zyskali też pracownicy, którzy korzystają z wygodnych chodników i ścieżki rowerowej.

Polecamy także:
„Radzę porządnie się otrzepać przed wejściem do domu” czyli pluskwy w pociągu PKP
Zamknięta Floating Arena, przewrócony parafialny namiot, wiatr słabnie, ale jeszcze nie odpuszcza
Szczecin wyszedł z „Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego”. Dlaczego?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię