Zamknięta Floating Arena, przewrócony parafialny namiot, wiatr słabnie, ale jeszcze nie odpuszcza

0

Choć wiatr trochę osłabł, to jeszcze nie odpuszcza. Służby pomału zaczynają opanowywać sytuację. Niestety spływają informacje o kolejnych zniszczeniach. 

Poprawia się sytuacja na torach jak informuje rzecznik PKP PLK  

Rano udało się uruchomić ruch po jednym torze na trasie Szczecin – Kostrzyn. Na drugim torze trwa ciągle usuwanie drzew i naprawa trakcji. Około 13 również po jednym torze zostanie wznowionych ruch pociągów w kierunku Poznania i Koszalina. Na drugim torze również będą kontynuowane prace związane z usuwaniem drzew.  

Jak tłumaczy Bartosz Pietrzykowski rzecznik PKP PLK, problemową okazała się niestety zmiana przepisów zmniejszająca pas wycinek przytorowych z 15 do 6 metrów. Niejednokrotnie spadające drzewa na tory są dużo większe niż 6 metrów i stąd coraz częstsze przypadki spadania drzew na tory. 

Straż pożarna interweniowała już 280 razy w związku panującymi warunkami atmosferycznymi. Głównie są to powalone drzewa, gałęzie tarasujące na drogach. Najwięcej zdarzeń było w powiatach gryfickim, gryfińskim, drawskim i goleniowskim. Nie było osób poszkodowanych. W tej chwili wiatr osłabł, ale jest też ostrzeżenie na dzisiejszy wieczór, co do silnego wiatru – Tłumaczy Tomasz Kubiak rzecznik Straży Pożarnej w Szczecinie. 

foto: facebook.com/mosrirszczecin/

Zniszczony kościelny namiot i miejski basen

Wichura uszkodziła również wiele pawilonów, garaży i hal namiotowych. Ucierpiał również jeden z namiotów w parafii pw. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. W godzinach nocnych jeden z dwóch namiotów został poderwany i przewrócony. Jeszcze w nocy został rozebrany, by nie stanowił zagrożenia.  

Wichura nie oszczędziła również Floating Areny. Uszkodzone zostały fragmenty blaszanych elementów krawędzi dachu. Według magistratu:

doprowadziło TO do poluzowania przeszkolonych elementów elewacji. Jeden z fragmentów ściany zachodniej został zniszczony. Obiekt został wyłączony z użycia. 

Do późnych godzin nocnych należy się spodziewać silnego wiatru.

Polecamy także:

Szczecin: Brakuje krwi! Ty też możesz pomóc!
Motomikołaje zawiozą dzieciakom prezenty i wielkie serca
Stargard: Pięć milionów dla stowarzyszeń i fundacji

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię