Stargard: Pięć milionów dla stowarzyszeń i fundacji

0
Foto: pexels.com

W przyszłym roku do stowarzyszeń i fundacji działających w Stargardzie trafi 5 milionów złotych. Tak zdecydowali radni w Stargardzie podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Przyjęcie Program Współpracy Miasta Stargard z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego oznacza wsparcie wielu inicjatyw społecznych.

Stargard: Pięć milionów dla stowarzyszeń i fundacji

Szeroko pojęta aktywność obywatelska jest niezbędna każdemu miastu. Działalność organizacji tzw. trzeciego sektora integruje lokalną społeczność, ale również wpływa na poprawę jakości życia stargardzian. To wszystko pozwala rozwijać nasze miasto w różnych obszarach. By współpraca była jeszcze bardziej efektywna, trzeba czytelnie określić jej zasady – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Kto może liczyć na wsparcie Miasta? Przede wszystkim organizacje zajmujące się pomocą społeczną, kulturą, sportem oraz sztuką. Wsparcie kierowane jest do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, osób z różnymi niepełnosprawnościami, ale również do dzieci i seniorów. Wsparcie skierowane jest również do grup zajmujących się ekologią i ochroną zwierząt.

Dzięki przyjętemu Programowi Współpracy Miasta Stargard z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego, organizacje pozarządowe będą mogły zorganizować wiele inicjatyw społecznych oraz rozwijać swoją działalność statutową. Miasto oferuje nie tylko wsparcie finansowe, ale również szkolenia jak i pomieszczenia w Stargardzkim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Polecamy także:
Szczecin: „Tęczowa” przychodnia. Czy lekarzy obchodzą preferencje seksualne pacjentów?
„Koniec Eldorado dla lichwiarzy”. Rząd przyjął projekt ustawy
Powiat policki: 2 lata temu zmarła w wypadku. Do dziś nie wiadomo, kim była

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię