Szczecin: „Tęczowa” przychodnia. Czy lekarzy obchodzą preferencje seksualne pacjentów?

0
Tęczowa
źródło: FB Lekarz Rodzinny Szczecin - Jacek Bujko

Szczecińska przychodnia została oklejona naklejkami w tęczowych barwach z dopiskiem „Tu jesteś u siebie”. Czy w placówkach bez takich emblematów nie obsługuje się pacjentów LGBT?

W Przychodni Szczecińskiej przy ul. Generała Maczka w Szczecinie pojawiły się tęczowe naklejki. Doktor Jacek Bujko poinformował, że w tej placówce „otaczamy opieką wszystkich bez względu na rasę, płeć, wyznanie czy poglądy polityczne”.

Tę propagandową akcję poparła szczecińska radna Dominika Jackowski, która napisała, że jest dumna ze „swojej” przychodni, a także radny Przemysław Słowik, chwalący obiekt za poszanowanie „wspólnych wartości”.

źródło: FB Lekarz Rodzinny Szczecin – Jacek Bujko

Czy jednak w innych przychodniach dzieje się inaczej? Czy lekarze nie przyjmują pacjentów, których zidentyfikują jako należących do ideologii LGBT?

-Od kiedy idąc do lekarza ktoś dzieli ludzi ze względu na to z kim sypiają? Tolerancja „na siłę” powoli staje się dyskryminacją – mówi radny Dariusz Matecki.

Polityk skomentował też w podobny sposób artykuł Gazety Wyborczej, w którym pojawiła się informacja o tęczowych naklejkach w przychodni. Komentarz został usunięty, choć w żaden sposób nie obrażał i nie naruszał standardów kulturalnej debaty.

Nie życzymy tu sobie homofobicznych. komentarzy. Treści osób, które ten znaczek tolerancji (tak, zwykłej tolerancji) traktują w sposób odrażający, są i będą usuwane” – poinformowała Redakcja.

Polecamy także:

Powiat policki: 2 lata temu zmarła w wypadku. Do dziś nie wiadomo, kim była

„Koniec Eldorado dla lichwiarzy”. Rząd przyjął projekt ustawy

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię