Motomikołaje zawiozą dzieciakom prezenty i wielkie serca

0
Foto: Marcin Górka

W sobotę kawalkada Mikołajów na motocyklach przejedzie przez centrum Szczecina. To motomikołaje, którzy spod Wałów Chrobrego pojadą na Arkonkę. W kolejnych dniach mikołaje odwiedzą domy dziecka i świetlice środowiskowe.

Motomikołaje zawiozą dzieciakom prezenty i wielkie serca

Motomikołaje, czyli Motocykliści o wielkich sercach, rozdadzą w sumie ponad 500 paczek. To grupa bajkerów, chcących nieść pomoc innym. W najbliższą sobotę, 4 grudnia, motomikołaje w strojach Świętych Mikołajów spotkają się przy Wałach Chrobrego i o godz. 10:30 wyjadą na swoich maszynach na szczecińskie kąpielisko Arkonka. Organizatorzy szacują, że w rajdzie weźmie udział ponad setka osób. Przejadą ulicami: Mieszka I, Europejską, Derdowskiego, Taczaka, Szeroką, Szafera, Arkońską.

W pierwotnych planach na Arkonce miał odbyć się następnie duży festyn dla dzieci – mówi Marcin Górka, Marcin Górka, rzecznik Motomikołajów 2021. Jednak ze względu na wprowadzone obostrzenia pandemiczne, bezpieczeństwo wychowanków domów dziecka i uczestników wydarzenia, organizatorzy zdecydowali się odwołać imprezę.

W kolejnych dniach motomikołaje odwiedzą domy dziecka i świetlice środowiskowe: Dom Dziecka w Policach, Świetlicę w Mścięcinie, Specjalistyczno-Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego „Św. Rodzina” , Świetlicę Kubuś Puchatek, Świetlicę Stołczyn, Świetlicę Zdroje, Rodzinny Dom Dziecka Dowlaszów, Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze nr 1 i nr 2 w Stargardzie, Rodzinny Dom Dziecka Siedleckich, Dom Dziecka w Wisełce i Świetlicę Środowiskową w Maszewie, a także Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Policach i OREW przy ul. Rostockiej w Szczecinie. W paczkach znajdą się słodycze i zabawki.

Polecamy także:
Wichury skomplikowały życie w regionie
Szczecin: „Tęczowa” przychodnia. Czy lekarzy obchodzą preferencje seksualne pacjentów?
„Koniec Eldorado dla lichwiarzy”. Rząd przyjął projekt ustawy

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię