Wsparcie konserwacji zabytków

0

Na ostatniej sesji Rady Miasta głosowano również „pakiet uchwał konserwatorskich”.  Są to fundusze, które miasto przekazuje na ochronę zabytków w ramach stosownych przepisów. Wokół tego pakietu grupa polityków i liderów organizacji „antykościelnych” próbowała zrobić aferę.

Przeszło dwa miliony dla Uniwersytetu Szczecińskiego

Wielkie miliony miasto przekazuje na rzecz kościoła?  Przyjrzeliśmy się uchwałom i kwotom. W sumie na konserwację zabytków na podstawie uchwał tej sesji zostanie przekazanych 3 862 590 zł. Na konserwację obiektów sakralnych różnych wyznań w sumie 1 000 000 złotych. Reszta środków zostanie przekazana Uniwersytetowi Szczecińskiemu, Akademii Sztuki, Stowarzyszeniom oraz podmiotom prywatnym.

Dzięki temu nasze zabytki będą piękniały. Szczecin będzie mógł się chwalić pięknymi zabytkami jak inne miasta w Europie. Jednak jest grupa społeczna, która za wszelką cenę chce przysłonić ważne wydarzenia z sesji sztuczną aferą. Po raz kolejny ktoś próbuje rozpętać wojnę religijną. Idąc tym tokiem rozumowania, nie odnowiono by nigdy Malborka, bo to przecież Krzyżacki a nie Polski zamek. A tak mamy największy na świecie obiekt zamkowy, znajdujący się na liście dziedzictwa Unesco. Krzyżackiego zamku w Gniewie czy choćby Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie też byśmy nie zwiedzali.

Kościoły i obiekty sakralne są również dziedzictwem kulturowym Polski i Europy. Czy to się komuś podoba czy nie – nikt nie zmieni. Wspomniał o tym na sesji Paweł Bartnik:

Tak więc nie tylko na kościoły, ale jak słychać konserwacją objęto „dom publiczny”. Wszystkie uchwały dotyczące zabytków zostały przegłosowane. Dzięki temu pięknieć będzie nie tylko kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa czy Ewangelicko-Augsburski, ale również Uniwersytet Szczeciński (dawne Koszary w alei Piastów), brama wjazdowa dawnej Papierni Skolwin czy kolejowa nastawnia wykonawczej SG-5, znajdującej się w zespole
dworca kolejowego Szczecin-Główny w Szczecinie.

Polecamy także:

Słodko jest pomagać czyli kiermasz ciast dla 17 letniej Weroniki
Chcieli wysłać PIT, pocałowali klamkę.
Wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię