Wybuch gazu w domu jednorodzinnym

0
POLICJA
POLICJA
Dzisiaj – 22 lutego 2021 roku, w Kołbaczu (gmina Stare Czarnowo) doszło do niebezpiecznej sytuacji. W jednym z domów wielorodzinnych przy ulicy Warcisława doszło do eksplozji. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe.
Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 22 lutego 2021 przy ulicy Warcisława w Kołbaczu. Około godziny 16 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące eksplozji w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. Najpewniej wybuchał butla z gazem.
Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Zamieszkujące budynek rodziny zdążyły się ewakuować – co istotne – o własnych siłach. Na miejscu pojawiły się odrazu odpowiednie służby ratunkowe – w tym policja i straż pożarna. Według podawanych informacji, mieli pojawić się również inspektorzy nadzoru budowlanego, co w przypadku sytuacji jaka miała miejsce, nie powinno absolutnie dziwić.

Inspektorzy budowlani po ocenieniu szkód będą musieli podjąć decyzję odnośnie tego, czy mieszkańcy domu mogą wrócić do swoich mieszkań, czy też stan w jakim obecnie znajduje się budynek uniemożliwia powrót.
Miejmy nadzieję, że i w tym aspekcie sprawa ta znajdzie szczęśliwe zakończenie. O tym jak niebezpieczny jest gaz, nie trzeba nikomu przypominać. Wybuch gazu spowodował min. eksplozję budynku mieszkalnego w Mieszkowicach – w roku 2018. W przypadku tamtej kamienicy, remont trwa nadal.
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię